ویروس کرونا و میزان افسردگی بازیکنان فوتبال
۹۸۴۷۴۶
۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۵
۹۶۲
آخرین تحقیقات فیفا نشان می دهد تعلیق مسابقات فوتبال با افزایش میزان افسردگی میان بازیکنان فوتبال همراه شده است

ورزش سه: آخرین تحقیقات فیفا نشان می دهد تعلیق مسابقات فوتبال با افزایش میزان افسردگی میان بازیکنان فوتبال همراه شده است

فدراسیون جهانی فوتبال روز دوشنبه اعلام کرد، از زمانی که ویروس کرونا بازی های فوتبال را معلق کرده است، میزان افسردگی در بازیکنان فوتبال افزایش پیدا کرده است.

فدراسیون جهانی فوتبال در این زمینه پس از تحقیقات اینطور بررسی هایش را روی کاغذ آورده است:« 22 درصد از بازیکنان فوتبال و 13 درصد از بازیکنانی که در جامعه آماری ما حضور داشتند، نشانه های افسردگی نظیر عدم علاقه، بی اشتهایی، کمبود انرژی و عدم اعتماد به نفس را داشته اند. این آمار در مقایسه با تحقیقی است که سال گذشته انجام شد و میزان افسردگی میان بازیکنان زن را 11 درصد اعلام کرده بود و افسردگی میان بازیکنان مرد فوتبال را 6 درصد.

این گزارش همچنین ادعا می کند که 16 درصد این بازیکنان با نشانه های عمومی افسردگی نطیر استرس روبرو هستند.

چراغ فوتبال در شرایطی در سراسر جهان خاموش شده که بازیکنان هیچ اطلاعی در مورد زمان دوباره شروع رقابت ها ندارند.

وینسنت گوتنبرک یکی از اعضای مرتبط با تحقیقات در این زمینه می گوید:« ابهام و نداشتن احساس امنیت در آینده، مهم ترین دلایل افسردگی به شمار می روند.»

این تحقیق در بخش پزشکی دانشگاه آمستردام هلند و با مشارکت 1134 بازیکن فوتبال با میانگین سنی 26 سال و 468 بازیکن با میانگین سنی 23 سال در 16 کشور انجام شده است.

فوتبال یکی از مهم ترین سرگرمی های مردم دنیا به شمار می رود و احتمالا انجام مطالعه ای مشابه بین هواداران فوتبال نیز نتیجه ای غیر از این به همراه نخواهد داشت.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج