آماده‌سازی ۵میلیون بسته معیشتی برای نیازمندان
۹۸۷۰۷۷
۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۴
۱۰۴۹۸
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آماده سازی ۵ میلیون بسته معیشتی ۳۵۰ هزارتومانی برای نیازمندان خبر داد.

ایسنا: محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه ویدئو کنفرانس با مدیران و کارکنان آموزش فنی و حرفه ای استانها با بیان اینکه ملت ایران در مقابل تهدیدها مقاومت بالایی دارد و می تواند تهدیدها را به فرصت تبدیل کند، اظهار کرد: در جریان شیوع کرونا ۱۳۸۰ مرکز با همکاری ۸۹۴۰ نفر از همکاران در حال تولید اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم هستند که تا به حال ۱۲ میلیون و ۸۵۵ هزار عدد ماسک توسط سازمان فنی و حرفه ای تولید شده است. همچنین ۳۳۳ هزار و ۱۸۷ تولیدکننده موفق به تولید ۳۲۶ هزار و ۶۹۳ عدد سایر اقلام بهداشتی و بیمارستانی شده اند.

شریعتمداری همچنین با اشاره به پیش بینی ها مبنی بر رشد اقتصادی منفی ۱۰ درصدی در منطقه گفت: در سایر مناطق جهان نیز رشد اقتصادی منفی خواهد شد که طبیعی است ایران هم از این شرایط متاثر باشد بر این اساس لازم است تمام تلاش خود را برای حفظ و بهبود شرایط اقتصادی و تولید به کار بگیریم.

مقابله با کرونا ممکن است به سبک زندگی تبدیل شود

وزیر کار و رفاه اجتماعی در ادامه با توصیه به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و دقت شخصی برای در امان ماندن از ابتلا به ویروس کرونا، بر ضرورت فرهنگ سازی در این زمینه با همکاری صداوسیما تاکید کرد و افزود: توصیه های فرهنگی برای مواجهه با شرایطی که حتی ممکن است به یک سبک زندگی جدید تبدیل شود ضرورت اساسی است.

شریعتمداری با اشاره به ظرفیت فضای مجازی در حوزه های آموزشی گفت: با استفاده از ابزارهای گوناگون سازمان فنی و حرفه ای باید به سمتی رفت که هیچ ساعت خالی در برنامه های این سازمان وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به اقشاری که در حداقل شرایط نیازمندی ها قرار دارند، ادامه داد: این افراد غیر از مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند که از طریق پایگاه اطلاعات اقتصادی ایرانیان و پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان انتخاب شدند و ماهیانه بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان دریافت می کنند که این مبلغ مجموعا ماهیانه در حدود ۳۵۰ میلیارد خواهد بود که در ماه مبارک رمضان دو برابر هم خواهد شد.

۵ هزار میلیارد تومان بودجه برای بیمه بیکاری

وزیر کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه برای حفظ اشتغال موجود یک وام ۱۲ درصدی در نظر گرفته شده ادامه داد: این وام جمعا مبلغی در حدود ۵۰ هزار تومان خواهد بود که به شرط حفظ اشتغال موجود تا پایان سال جاری در اختیار بنگاه هایی قرار خواهد گرفت که نیازمند به منابع هستند. از طرف دیگر حدود ۵ هزار میلیارد تومان برای کمک به صندوق بیمه بیکاری در نظر گرفته شده که با تایید هیئت های تشخیص در سطوح استانی از طریق سازمان تامین اجتماعی این پرداخت ها صورت خواهد گرفت.

شریعتمداری همچنین ادامه داد: با کمک نهادهای انقلابی نزدیک به ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار بسته معیشتی توسط سپاه پاسداران، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، آستان قدس رضوی و هلال احمر در طول ماه مبارک رمضان در اختیار نیازمندان قرار خواهد گرفت که در کنار اینها امیدواریم بتوانیم یک سبد معیشتی را هم در اختیار مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دهیم.

آماده‌سازی 5میلیون بسته معیشتی برای نیازمندان

آماده سازی پنج میلیون بسته معیشتی ۳۵۰ هزارتومانی برای نیازمندان

وزیر کار و رفاه اجتماعی همچنین در حاشیه این مراسم با اشاره به استفاده از امکانات سازمان فنی و حرفه ای در سراسر کشور برای تولید اقلام بهداشتی اظهار کرد: تعاونی ها و شرکت های تابع سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری نیز با تغییر خطوط تولید خود اقدامات خوبی را در جهت تامین اقلام بهداشتی و حتی دارویی انجام داده اند.

وی با اشاره به مشکلات موجود در مسیر مهارت افزایی ادامه داد: برخی از این مشکلات در همین جلسه و با ایجاد تمرکز در سیاستگذاری آموزش های سازمان فنی و حرفه ای در سطح وزارتخانه حل و فصل شد. از سوی دیگر قرار شد تا با تشکیل زودهنگام شورای عالی مهارت های فنی و حرفه ای این جلسات در سال جدید به صورت هفتگی برگزار شود.

شریعتمداری با اشاره به تشکیل شورای همکاری نهادهای انقلابی ، حمایتی و تصمیمات اخذ شده در این جلسه اظهار کرد: قرار شد تا همه از یک بانک اطلاعاتی واحد استفاده کنند به نحوی که اگر قرار است کمکی به افراد نیازمند تقدیم شود این کمک ها به همه آنها ارائه شود و کسانی جا نمانند. در مجموع بیش از پنج میلیون بسته معیشتی توسط این نهادها و با کمک خیرین و مردم در حال آماده سازی است. این بسته ها بیشتر شامل مواد غذایی و کالا به ارزش هر بسته ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان خواهد بود.

پرداخت وام یک میلیون تومانی به جاماندگان تا پایان هفته

وی با اشاره به کمک های دولتی در شرایط کرونایی در قالب تسهیلات قرض الحسنه بیان کرد: این تسهیلات به میزان ۲۵ هزار میلیارد تومان در قالب وام های یک میلیون تومانی به ۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر پرداخت شده است. همچنین تلاش می شود تا پایان این هفته به ۵ میلیون و ۱۸۳ هزار خانوار باقی مانده که پیامک های آنها دریافت شده است نیز این تسهیلات ارائه شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: علاوه بر اینها ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، یک میلیون بسته غذایی، آستان قدس رضوی، ۴۴۵ هزار بسته حمایتی_معیشتی، هلال احمر ۲۵۰ هزار بسته و بنیاد مستضعفان ۵۰۰ هزار بسته را تا نیمه اول ماه مبارک رمضان به دست نیازمندان خواهند رساند.

براساس گزارش مرکز روابط عمومی اطلاع رسانی وزارت کار و رفاه اجتماعی، شریعتمداری در پایان با اشاره به ایجاد سامانه های مختلف برای دریافت کمک های خیرین اظهار کرد: کسانی که در قضیه کرونا خدمات قابل قبولی را ارائه کنند بر اساس قانون می تواند به عنوان هزینه های مالیاتی در نظر گرفته شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 28
در انتظار بررسی:10
Iran, Islamic Republic of
18:55 - 1399/02/07
اینا فقط پنج میلیون وله رسمیت میشناسند۷۵میلیون باید بمیرند
Iran, Islamic Republic of
19:04 - 1399/02/07
شرمنده مردم بیشتر از این نکنید....
دولت مردان خودشون رو ثابت کردن..!
Iran, Islamic Republic of
19:05 - 1399/02/07
با تشکر مردم را ماهی خوردن آموزش ندهید
Iran, Islamic Republic of
19:12 - 1399/02/07
بابا شمارا بخدا به فکر کارگران فلک زده ساختمانی هم باشید این قشر از همه دست خالیتره
Iran, Islamic Republic of
19:12 - 1399/02/07
بابا شمارا بخدا به فکر کارگران فلک زده ساختمانی هم باشید این قشر از همه دست خالیتره
Iran, Islamic Republic of
19:19 - 1399/02/07
از پول کی بذل و بخشش می کنی !!!!
پاسخ ها
محمد آرش
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۷
فکر کنم از اموال مرحوم پدرش
Iran, Islamic Republic of
19:20 - 1399/02/07
وقتی قراره یه چیزی به بخش کوچکی ازجامعه ازنظر آماری مثلا به زیر ده میلیون نفر داده بشه
همه میدانیم دروغی بیش نیست
وای به روزی که برای 5 میلیون نفرباشه
چون برای فهمیدن راست و دروغ این کمکها برو بگرد پیدا کن پرتغال فروش را
Iran, Islamic Republic of
19:21 - 1399/02/07
ماکارونی جهان ۲ بسته برنج طرح گلستان محسن هندی ۵کیلو .مسعولان ممنون
Iran, Islamic Republic of
19:24 - 1399/02/07
ما که تابحال از این بسته ندیدیم،و نمی دونیم این ها کجا و چگونه توضیح میشن؟؟؟؟؟!!!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۸
به نظامیا میدن عزیزم شک نکن
Iran, Islamic Republic of
19:26 - 1399/02/07
بسته کمک معیشتی خانوادگی 445 تومان یااعزای هر نفر
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۸
فقط به بنیادشهیدمیدن.
Iran, Islamic Republic of
19:32 - 1399/02/07
حتما درجه میزان مقاومت مردم هم بیانات شماست!!!!!
Iran, Islamic Republic of
20:22 - 1399/02/07
از دید شما مستمندو ندار کیه
Iran, Islamic Republic of
20:23 - 1399/02/07
سلام اقای وزیر عبادات قبول ی فکری هم به مستعمری بگیران تامین اجتمای کنید باتشکر
Iran, Islamic Republic of
21:21 - 1399/02/07
پس وام یک ملیونی ارتش چی شدچرابرای خانوادهای ارتشی واریزنکردین
United Arab Emirates
21:56 - 1399/02/07
اقا بازنشتگان لشکری اوناها از همه واجب ترن واقعا من یه بازنشته هستم پنج نفریم سه تا بیکار
Iran, Islamic Republic of
22:39 - 1399/02/07
اقای وزیر کمی هم بفکر مسمتر بگیران باش از اقای نوبخت یاد بگیر چه زود تفاوت بازنشسه. گشوری را پرداخت کر ماهم توی این ملک زندگی مکنیم چه فرق دارد. ما هم حقوق می گیریم ازهمین دولت
Iran, Islamic Republic of
23:00 - 1399/02/07
چراپیام منونمیذاری وام یک ملیونی چراواسه ارتشی هانریختین
Iran, Islamic Republic of
23:20 - 1399/02/07
سلام یه نگاهی هم به مستمری بگیران تامین اجتماعی کنید
Iran, Islamic Republic of
23:55 - 1399/02/07
الان بالای هفتاد درصد مردم نیاز به کمک دارن
Germany
23:56 - 1399/02/07
به باز نشسته های تامین اجتماعی هم بدهید
Iran, Islamic Republic of
23:57 - 1399/02/07
یعنی همه کمکها به مدد کارای کمیته امام پس من کارگر فصلی و یارانه بگیر سماع میک بزنیم آنهایی که یارانه میگیرن که می‌شناسید چف در بدبختی شما به ی عده مخصوص کمیته امام مددکاران همش کمک میکنید باقی مردم یارانه بگیر فقیر بمیرن
United Kingdom
00:12 - 1399/02/08
ما که نیازمند هستیم.رفتم اسم بنویسم گفتند طرح تموم شده.چرا پس برای کی هستن.
United Kingdom
04:40 - 1399/02/08
تو فکر می کنی نیازمند فقط کمیته امداد یا بهزیستی است نه باز نشسته های تامین اجتماعی همان خوشه یک هم نیاز مند است رسیدگی کنید
United Kingdom
04:41 - 1399/02/08
مگر فقط پنج میلیون نیازمند است مردم عادی هم نیازمند است
Iran, Islamic Republic of
05:05 - 1399/02/08
بازنشسته ها خودشون بدبخت بیچاره هستن اونوقت توداری از شرکتهاشون تلکه میکنی ,اگر دارن چرا حداقل حقوق بازنشسته هارا بالا نمیبرین بعد بگین یه روزاونو اهدا کنین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج