شیوه و زمان امتحانات پایان سال مقاطع تحصیلی
۹۸۷۶۱۹
۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۹
۱۴۳۷۴
وزیر آموزش و پرورش گفت: برای پایه دوازدهم طبق روال هر سال، آخر اردیبهشت پایان سال تحصیلی خواهد بود و پس از تعطیلات عید فطر، امتحانات از ۱۰ یا ۱۷ خرداد آغاز و تا یک هفته از تیر ادامه خواهد داشت؛ کنکور نیز۲۰ روز پس از آخرین امتحان نهایی برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در نهصد و هفتاد و چهارمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش، با تسلیت رحلت آیت الله امینی و تجلیل از نقش ایشان در امر تربیت، اظهار کرد: پس از ورود بیماری کرونا و تعطیلی مدارس، آموزش و پرورش، باید تکلیف آموزش را مشخص می‌کرد.

وی افزود: اگر تعطیلی کوتاه مدت باشد، نظام آموزشی خیلی دچار اشکال نمی‌شود اما چون به واسطه این بیماری فراگیر، تعطیلات طول کشید و ما باید کاری می‌کردیم لذا ابتدا به سراغ ارائه آموزش‌ها از طریق تلویزیون و همچنین ارائه آموزش‌ها در فضای مجازی پیام‌رسان‌ها رفتیم و نهایتا به ایجاد شبکه آموزشی دانش‌آموزان(شاد) اقدام کردیم.

حاجی میرزایی گفت: راه‌اندازی شبکه آموزشی با این حجم و گستردگی که قرار است ۱۵ میلیون دانش‌آموز را پوشش دهد در این زمان کوتاه بسیار سخت و نیازمند تلاش مضاعف است لذا با تلاش‌های شبانه‌روزی که بدون وقفه در دو ماه اخیر صورت گرفت، سعی ما براین است تا برخی از مشکلات کاملا رفع شود.

زمانِ آغاز امتحانات پایه دوازدهم مشخص شد

وی، استقبال دانش‌آموزان و فرهنگیان از این شبکه را بسیار خوب اعلام و عنوان کرد: یکی از اهداف اصلی ما از ایجاد شبکه شاد مصون سازی فرایند آموزشی کشور در برابر بحران‌هایی است که باعث تعطیلی مدارس می‌شود؛ البته در این فرصت کم سعی کردیم این شبکه به آموزش‌های سال تحصیلی جاری برسد.

وزیر آموزش و پرورش، هدف اصلی ایجاد این شبکه را آموزش دانش‌آموزان دانست و ادامه داد: در مناطق کم جمعیت و دور افتاده که دانش‌آموزان با مشکلات ناشی از امکانات فضای مجازی روبه‌رو هستند، آموزش‌ها را از طریق راهبران آموزشی پیش بردیم و حتی در برخی مناطق کم جمعیت، آموزش حضوری در فضای باز و با چینش پراکنده دانش آموز انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: برای پایه دوازدهم طبق روال هر سال، آخر اردیبهشت پایان سال تحصیلی خواهد بود و پس از تعطیلات عید فطر، امتحانات از ۱۰ یا ۱۷خرداد آغاز و تا یک هفته از تیر ادامه خواهد داشت؛ کنکور نیز ۲۰ روز پس از آخرین امتحان نهایی برگزار خواهد شد.

حاجی‌میرزایی در خصوص تدوین محتواهای درسی در فضای مجازی گفت: سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی، محتواهایی رابرای معلمان تدوین و در اختیار آنان قرار داده است همچنین مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان نیز محتواهای آموزشی را آماده و به استان‌ها ارسال کرده است.

وی تصریح کرد: در صورتی که امکان برگزاری امتحانات پایانی برای پایه‌های غیر از دوازدهم وجود نداشته باشد، فعالیت دانش‌آموزان در کلاس‌های آنلاین و انجام تکالیف از شاخص‌های ارزشیابی توسط معلمان خواهد بود؛ تلاش خواهیم کرد برای آینده آماده شویم و محتواها به گونه‌ای تدوین شود تا در فضای مجازی به سهولت قابل ارائه باشد.

وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آیین‌نامه اجرایی مدارس که در دستور کار شورای عالی قرار داشت، اظهار کرد: توجه به مشارکت معلمان و اولیا در امور مدرسه و مساعدت بیشتر خیرین می‌تواند در امر تعلیم و تربیت سهولت ایجاد کند.

وی گفت: مستندسازی در مدرسه بسیار اهمیت دارد زیرا آیندگان باید بتوانند از تجارب امروز مدیران و معلمان استفاده کنند و مشکلات را حل و فصل کنند؛ در آموزش و پرورش بیش از ۱۰۰هزار مدیر داریم و ما نیازمند تربیت مدیر هستیم.

همچنین حاجی‌میرزایی در برنامه دیگر و در دیدار با مسعود احمدی افزادی مدیر و تنی چند از معاونان شبکه آموزش، با تقدیر از زحمات و تلاش آنها، اظهار کرد: در صدا و سیما کار بزرگی انجام شد و سرعت تلویزیون در همراهی آموزش و پرورش در ادامه فرایند آموزش فوق العاده بود و در این زمینه تجربه ارزشمندی شکل گرفت.

وی، اثر ذهنی مدرسه تلویزیونی را بسیار مطلوب دانست و افزود: قرار گرفتن هر جزئی در جای خود و هماهنگی اجزا در یک مجموعه ضروری و بسیار دارای اهمیت است و در این صورت است که اهداف محقق می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: برای آموزش‌های نوین نیازمند معماری جدیدی هستیم؛ کرونا این فرصت را برای ما ایجاد کرد و ما را در این مسیر حرکت داد؛ ارائه آموزش‌های تلویزیونی، مقبولیت آموزش‌های مجازی از سوی جامعه را به دنبال داشته است و این جای بسی شکرگزاری است.

وی با بیان اینکه شبکه آموزش رتبه سوم در جذب مخاطب را در بین شبکه‌های مختف صدا و سیما به دست آورده است، گفت: این رتبه موضوع بسیار مهمی است زیرا مطالب ارائه شده در حیطه فهمیدن است.

حاجی‌میرزایی اضافه کرد: جامعه بدون مهارت نمی‌تواند ادامه حیات مطلوبی داشته باشد. لذا برای توسعه آموزش‌های مهارتی باید تلاش کرد تا ظرفیت‌های اقتصادی کشور نیز افزایش یابد.

وی گفت: هدف این دیدار قدردانی و سپاسگزاری به خاطر همراهی و همکاری دلسوزانه شما در امر ارایه آموزش‌هاست۰

مدیر شبکه آموزش نیز در این دیدار، اظهار کرد: هرچند برای راه‌اندازی یک برنامه تلویزیونی نیازمند حداقل دو ماه زمان هستیم تا برنامه را در قسمت‌های مختلف مطرح و مجوز بگیریم اما در این برهه از زمان، کاری جهادی کردیم.

وی با اشاره به راه‌اندازی مدرسه مجازی در شبکه آموزش، افزود: در زمان آلودگی هوا و تعطیلی مدارس نیز چنین ایده‌ای مطرح شده بود.

احمدی افزادی ادامه داد: یک حرکت عظیم جهادی فرا زمانی در اسفند اتفاق افتاد؛ به طوری که روزانه ۸ ساعت برنامه را خالی کردیم تا آموزش‌های درسی جایگزین شود.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت موضوع تصمیم به زنده برگزار کردن آموزش‌ها گرفتیم، لذا در آغاز آموزش‌های زنده با مشکلاتی همراه بود که به مرور رفع شد.

مدیر شبکه آموزش افزود: در مجموع در بین دانش آموزان دوازده سال به بالا بیش از ۹۰ درصد بیننده داشته‌ایم براساس نظرسنجی‌ها در کل شبکه آموزش از نظر جذب مخاطب رتبه سوم را کسب کرد.

وی ادامه داد: شبکه آموزش تا امروز ۷ و نیم میلیون نفر بازدید کننده و ۲۳ میلیون بار بازدید داشته است همچنین ۲۷ میلیون دانلود از طرف شبکه‌های مختلف داشته است.

احمدی افزادی اضافه کرد: در خصوص برنامه آموزشی تا پایان سال ۹۹، تعداد ۸ هزار و ۸۰۶ کلاس آموزشی در شبکه آموزش خواهیم داشت.

در پایان وزیر آموزش و پرورش با اهدای لوح سپاس از تلاش‌های شبکه آموزش تجلیل کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 26
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
00:00 - 1399/02/09
چرا اینقدر راحت درباره شاد و استقبال از آن خبر اشتباه به مردم می دهید همه با افتضاح بودن گروه شاد دست پنجه نرم می کنند استقبالی در کار نبود به اجبار معلمین را وادار به کوچ به شاد کردید
Iran, Islamic Republic of
00:01 - 1399/02/09
همین اولش اینقدر مزخرف گفته که تا اخرش نخوندم
این همه کنکور عقب میوفته شد این مث هر ساله پس دردتون چی بود به ما استرس دادید ؟؟؟!!!!!
دلتون به اموزشای شبکه ناراحت خوشه واقعا ؟
همین میشه یه عده بی سواد تحویل میدید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
من به اآینده فکر میکنم که قراره مریض شدم برم زیر دست دانش آموزای این دوره یا برم تو خونه ای زندگی کنم که مهندسش مال این دوره باشه ... خدا عاقبتمونو بخیر کنه
Iran, Islamic Republic of
00:14 - 1399/02/09
چرت نگو زمان کنکور رو فقط سازمان سنجش مشخص میکنه
هر روز یه چرت میگی بچه ها رو مسخره کردی؟
خودتم نمیدونی اصلا حرفات درسته یا نه
بی خرد ِ درغگو
Iran, Islamic Republic of
00:20 - 1399/02/09
چرا فقط کلاس دوازدهم امتحان حضوری باید بدن چرا نباید مثل بقیه پایه ها لغو بشه تا کرونا تموم بشه چه فرقی میکند مگه کلاس دوازدهمی ها ازبقیه جدا هستن این واقعا تبعیض بزرگی هست لطمه زیادی به دانش آموزان وارد میشه اونا هم مثل بقیه پایه ها از طریق مجازی امتحان بدن
Iran, Islamic Republic of
00:24 - 1399/02/09
حالا چی درس دادن که میخوان امتحان شو بگیرن؟؟؟؟!
United Arab Emirates
00:37 - 1399/02/09
استفاده از شبکه شاد برای معلم ها و دانش آموزان اجباری هست وگرنه کم تر کسی سراغ این برنامه مزخرف می ره

فقط کلی بودجه از اموال بیت المال را دور ریختن

اگه کرونا برای ما درد و رنج داشت برای خیلی ها نون و آب داشت
Iran, Islamic Republic of
00:40 - 1399/02/09
تلویزیون بهتر ،شادفایده ندارد
Iran, Islamic Republic of
00:57 - 1399/02/09
البته باید گفت تمام این اموزش چه شاد چه رسانه کار مدرسه و معلم را انجام نمی دهد این نوع اموزشجنبه مکمل را دارد اصلن با گوشی و برنامه شاد یه کم سر در گم هستیم همش بین 40 پیام دانش انوز که مطالب نگاشته شده را می نویسند همش گوشی را باید جست و جو کنیم ببینیم معلم چی گفته و وئ چی فرستاده معلمی که در کلاس حداقل نیم ساعت در هر زنگ صحبت می کند خلاصه شده تو ویس سه دقیقه در روز
Iran, Islamic Republic of
01:05 - 1399/02/09
همچین وضعی نمیشه کنکور داد.... یه عالمه درس نخونده ... این اجحافه در حق امسالی ها!
Iran, Islamic Republic of
01:05 - 1399/02/09
کی برنامه های آموزشی تلویزیونو میبینه؟؟؟؟؟؟؟؟


مه لقا خانم
مه لقا خانم
Romania
01:07 - 1399/02/09
همش شد تقدیر و تشکر ولوح سپاس و تعریف و تمجید و مقداری هم آمار و ارقام، خسته نباشید
Iran, Islamic Republic of
01:25 - 1399/02/09
حالا خدایی راه اندازی کانال اختصاصی برای دانش آموزان کار خوبیه ایراد اینه که شاد اشکال داره و به روز نیست که ایشالا رفع بشه ولی خوب بهتر از حضور در کلاس تو این شرایطه
United Arab Emirates
01:48 - 1399/02/09
بچه ها فقط حضوری می تونن درس رو از معلم یاد بگیرین با ای برنامه ها هیچکس به جایی نمیرسه مخصوصا پایه دوازدهم که امتحانات نهاییه وسال پراسترسی رو دارن پشت سر میزارن باید اونا هم مثل بقیه امتحاناتشون غیره حضوری باشه
پاسخ ها
anita
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
لایک. حرف دلمو زدی. من تو خونه خودم درس میخونم و تمرین میکنم اصلا از آموزش آنلاین استفاده نمیکنم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۳
احسنت
Iran, Islamic Republic of
02:45 - 1399/02/09
آقای وزیر محترم بنظر میرسه شما فقط میخواین موضوع رو جمش کنید البته بقیمت سلامت بچه های ما مگه ما جون بچه هامونو از سر راه اوردیم وجدان هم خوب چیزیه در ضمن این شبکه شاد هم در حد سرگرمی هم نیست چ عجله ای دارید میخواین بقیمت جون بچه های ما خودنمایی کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
واقعا فقط میخوان مسئله رو جمع کنن دریغ از تدبیر به خاطر اینکه اصلا مشکل را نمی شناسن وفقط از روی امار وارقام تصمیم میگیرن که اکثر امارها هم اشتباه است.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
افرین واقعا همینه که میخوان جمعش کنن به قیمت جون بچه ها هم حاضر نیستن تقویم اموزشی و عوض کنن
Iran, Islamic Republic of
09:22 - 1399/02/09
ببخشید تو اپلیکیشن شاد فقط آموزش تا راهنمایی هست. حالا منکه دبیرستانیم چه خاکی تو سرم بریزم؟؟
Iran, Islamic Republic of
09:36 - 1399/02/09
ما که نفهمیدیم میخواید چ گلی بسر بگیرید ،بعد کلی سال پارسال شروع ب درس خوندن کردم تو مدارس شبانه معلم هاو مدیراش ک الحمدوالله ی پیگیری کوچک هم نمیکنن ببینن چکارمیکنیم اصلا واسه درسا فقط بلدن پول بگیرن،اخرش امتحان مجازیه یاحضوری؟
Iran, Islamic Republic of
11:21 - 1399/02/09
اول رایگان کنید همش نمیتونیم پول اینترنت بدیم مثلا من ماهی یبارم نمیخریدم الان هرهفته بخاطر بچه باید بگیرم ک سخته
Iran, Islamic Republic of
15:28 - 1399/02/09
خسته شدم از بس نت خریدم مگه چقدر در امد داریم که کلی هزینه بسته اینترنتی باید بکنیم
Iran, Islamic Republic of
22:14 - 1399/02/09
اصلا موضوع رو عوض کردین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج