شریعتمداری: ۳ میلیون خانوار کمک بلاعوض می‌گیرند
۹۹۰۱۰۶
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۰
۶۲۷۱
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اجرای طرح اعتبار مصرف‌کننده می‌تواند کمک شایان توجهی به تحریک تقاضا و ایجاد تقاضای مطمئن برای بازار تولید کالاهای ایرانی باشد.

خبرآنلاین: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اجرای طرح اعتبار مصرف‌کننده می‌تواند کمک شایان توجهی به تحریک تقاضا و ایجاد تقاضای مطمئن برای بازار تولید کالاهای ایرانی باشد.

«محمد شریعتمداری» روز یکشنبه در یک برنامه رادیویی اظهار کرد: بین ۲۳ تا ۲۵ هزار میلیارد تومان منابعی که بانک ها در اختیار مردم برای افزایش قدرت خرید مردم قرار می دهند، در واقع یک شوک ۲۵ هزار میلیارد تومانی به بازار که حداکثر دو ماه تحت تأثیر مشکلات ناشی کرونا بوده به نظر می رسد برای راه اندازی واحدها رقم قابل قبولی باشد اما برای تحریک تقاضا باید روش های جدیدی در ادامه برنامه ها عملیاتی شود که در این زمینه مذاکرات زیادی با بخش های مختلف دولتی به خصوص در جهت ایجاد اعتبار مصرف کننده صورت گرفته است.

وی اظهار امیدواری کرد که در ماه های آتی با همکاری بانک مرکزی، سیستم بانکی، وزارت اقتصاد و دارایی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سیستم تولید و توزیعی طرح اعتبار مصرف کننده در کشور راه اندازی شود که بدون شک این طرح می تواند کمک شایان توجهی به تحریک تقاضا و ایجاد تقاضای مطمئن برای بازار تولید کالاهای ایرانی باشد.

عضو کابینه دولت دوازدهم اظهار کرد: دولت با شیوع ویروس کرونا در کشور تاکنون تصمیمات مختلفی را اتخاذ کرده است.

شریعتمداری گفت: برای حمایت عمومی از تمامی اقشار جامعه، افزایش قدرت خرید برای تأمین نیاز واحدهای تولیدی و همچنین کمک به تأمین معیشت خانوارهای متوسط و ضعیف در جامعه اقدامات خوبی انجام شده است.

شریعتمداری: ۳ میلیون خانوار کمک بلاعوض می‌گیرند
وی افزود: برای نمونه دولت برای ۷۶ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در قالب ۲۴ میلیون خانوار که از مجموعه حساب یارانه استفاده می کنند اعتبار یک میلیون تومانی قرض الحسنه تعیین کرد که مرحله اول و دوم آن تا به امروز پرداخت شده است.

شریعتمداری تصریح کرد: تاکنون نزدیک به ۱۹ میلیون و ۴۰۰ تا ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مجموعه خانوارهای ایرانی مشمول دریافت این تسهیلات قرض الحسنه شده اند.

وی اضافه کرد: علاوه بر این سه میلیون خانواده که از حداقل درآمدها و هزینه ها در سطح کشور برخوردار بودند تحت پوشش کمک های ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی یارانه ای دولت به ازای خانوار تک نفره، پنج نفر و به بالا قرار گرفته اند.
وزیر کار گفت: این رقم در اسفند و فروردین‌ماه پرداخت شده و در ماه مبارک رمضان به صورت مضاعف انجام خواهد شد.

وی افزود: بدیهی است که در ماه های اردیبهشت و خرداد سال جاری نیز این سه میلیون خانوار از یارانه ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی دولت برخوردار خواهند شد.

شریعتمداری تصریح کرد: یک میلیارد یورو با تصویب دولت و با اذن رهبر معظم انقلاب از منابع صندوق توسعه ملی برای کمک به بخش بهداشت و درمان و سایر نیازمندی های حوزه کرونا اختصاص پیدا کرده که از این میزان ۱۳ هزار میلیارد تومان مربوط به بخش بهداشت و درمان و پنج هزار میلیارد تومان مقرر شده برای کمک به صندوق بیمه بیکاری تخصیص یابد که هنوز مبلغی پرداخت نشده است.

وی بیان کرد: علاوه بر این با کمک نهادهای انقلابی و حمایتی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و همه نهادهای که متصل به دفتر مقام معظم رهبری هستند هماهنگی های لازم به عمل آمد و هرکدام در یک حرکت همدلانه با ملت ایران مشارکت کردند.

وزیر کار گفت: ٣.۵ میلیون بسته غذایی و کمک حمایت معیشتی از طرف سپاه و کمکی که خیران در اختیار سپاه قرار دادند در نیمه اول ماه مبارک رمضان بین نیازمندان سراسر کشور توزیع شده است.

وی افزود: جدا از این یک میلیون بسته حمایتی معیشتی که فردا برنامه نمادین آن از شهر ری آغاز خواهد شد از طرف ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در بین خانواده های نیازمند سراسر کشور توزیع می شود.

شریعتمداری اظهار کرد: علاوه بر این ۵۰۰ هزار بسته حمایتی معیشتی تامین مالی شده از سوی بنیاد مستضعفان و همینطور ۴۴۵ هزار بسته حمایتی معیشتی از سوی آستان قدس رضوی در اختیار محرومان جامعه البته با گرایش استان خراسان رضوی، استان های مجاور و دیگر نیازمندان در سراسر کشور قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: همچنین ۲۵۰ هزار بسته حمایتی معیشتی هم از سوی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در اختیار مردم محروم زیر پوشش بهزیستی و کمیته امداد قرارگرفته که به نوبه خود می تواند کمکی به رفع مشکلات جاری کشور باشد.

وزیر کار گفت: نزدیک به ۵۰ هزار میلیارد تومان منابع در اختیار ۱۱ رسته شغلی تأثیر پذیر از بروز ویروس منحوس کرونا قرار داده خواهد شد.

وی درباره منبع تأمین مالی این طرح گفت: بانک مرکزی برخی ذخایر قانونی بانک ها را برای تحقق این هدف آزاد و در ضمن بانک ها را همزمان مکلف کرده که از محل منابع داخلی خود معادل همان میزان اعتبار وارد صحنه کنند و در مجموع نزدیک به ۵۰ هزار میلیارد تومان منابع ایجاد شده است.

شریعتمداری اظهار کرد: تسهیلات ۱۲ درصدی در اختیار ۱۱ رسته شغلی از واحدهای مختلف تولیدی کشور که بر اثر شیوع ویروس کرونا لطمه دیده اند، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم قرار داده می شود.

وی اضافه کرد: واحدهایی که به صورت مستقیم از طرف دولت تعطیل اعلام شده اند به ازای هر نفر بیمه شده به میزان ۱۶ میلیون تومان از تسهیلات ۱۲ درصد بهره مند خواهند شد؛ البته این موضوع مشروط به حفظ نیروی کار است اما واحدهای که به طور مستقیم از طرف دولت تعطیل اعلام نشده اند اما در رسته های هستند که با تصویب ستاد ملی کرونا تأثیر پذیر بودن از تعطیلی سایر واحدها یا شیوع ویروس کرونا به ازای هر نفر کارگر رسمی دارای کد بیمه ماه دی و بهمن از تسهیلات ۱۲ میلیون تومان بهره مند خواهند شد.

وزیر کار بیان کرد: این تسهیلات با وثیقه سهل و راحت در اختیار واحدهای تولیدی قرار می گیرد؛ به طوری که واحدهایی که زیر ۵۰ نفر کارگر دارند، فقط با تودیع سفته، بنگاه هایی که بالای ۵۰ نفر کارگر دارند سفته به علاوه یک تا سه ضامن و از ۲۰۰ میلیون تومان به بالا تسهیلات اگر در اختیار قرار گرفته باشد، سایر وثایق مورد قبول نظام بانکی از واحدهای تولیدی برای این وام ۱۲ درصد در اختیار بانک ها قرار می گیرد.

وی افزود: وام مزبور تا سه ماه تنفس و ۲۴ ماه نیز زمان پرداخت دارد؛ یعنی در مدت دو سال این منابع باید به سیستم بانکی عودت داده شود.

شریعتمداری اظهار کرد: این تسهیلات به بنگاه های اقتصادی پرداخت می شود که نسبت به اخراج کارگران خود اقدام نکرده اند و به یک معنا، همان تعداد کارگر بیمه شده ای که در دی و بهمن ماه سال گذشته در اختیار داشته اند همان افراد را دوباره بکارگیری کنند.

وی اظهار کرد: این نیز اقدام مناسبی است که از پایان اردیبهشت سال جاری آغاز می شود.

وزیر کار گفت: علاوه بر این، عده ای در مشاغل غیر رسمی یا در خانه های مردم کار می کردند و اگر مشاغلی هم داشتند، شهرداری ها بیشتر با آنها در تماس و ارتباط بودند؛ مثل دستفروشان که ۱۸۲ هزار نفر در تهران و یک میلیون نفر در سطح کشور از طریق شهرداری ها البته با گرایش شهرداری کلانشهرها شناسایی و از وام قرض الحسنه دو میلیون تومانی بهره مند خواهند شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 31
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
01:07 - 1399/02/15
.... سه میلیون نفر از اطرافیان شریعتمداری کمک بلا عوض میگیرند!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۵
فقط حرف میزنی و تبلیغ الکی عمل کردن صفر
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۵
واقعا مسئولین مشکوک به فساد مالی باید عملکرد آنها بررسی در صورت لزوم محاکمه شوند
United States
01:07 - 1399/02/15
خدایا نسل هرچی ادم دروغگورا لز روی زمین بردار اقای وزیر کار ۳ ساله بیکارم هیچ کمکی هم به من نشده ادارات کاریابی های شخصی شما به من که ۴۸سالمه میگویند کار برای زیر ۳۰سال. هیچ بیمه ای هم ندارم چرا دروغ میگی اداره های کاریابی شما اگه ۱/۰۰۰/۰۰۰ نفدا همون اول نگیرن کار معرفی به کار نمیدن . ادم بیکار کجای دنیا برای که بخواهد (البته در ایران به بردگی)سر کار برود همچین پولی میگیرند .به خدا دارید به ظلم میکنید .بعد با امار دروغ هم از کارهای نکرده خود میدهید.
United States
01:07 - 1399/02/15
خدایا نسل هرچی ادم دروغگورا لز روی زمین بردار اقای وزیر کار ۳ ساله بیکارم هیچ کمکی هم به من نشده ادارات کاریابی های شخصی شما به من که ۴۸سالمه میگویند کار برای زیر ۳۰سال. هیچ بیمه ای هم ندارم چرا دروغ میگی اداره های کاریابی شما اگه ۱/۰۰۰/۰۰۰ نفدا همون اول نگیرن کار معرفی به کار نمیدن . ادم بیکار کجای دنیا برای که بخواهد (البته در ایران به بردگی)سر کار برود همچین پولی میگیرند .به خدا دارید به ظلم میکنید .بعد با امار دروغ هم از کارهای نکرده خود میدهید.
Iran, Islamic Republic of
01:24 - 1399/02/15
چه پول سنگینی دادین باسودش هم خونه خریدیم هم ماشین هم پس انداز وهم وسایل خانه خوراک مسخره راسو 1تومان پول 5کیلوگوشت 5تامرغ 1کیسه برنج روغنشم نسیه میذارن مردم مسخرها کشواری دیگه حتی یک دونه ازذخایر معدنهای ماروندارن به ملتشون چجوری میرسن توکرونا که بدترکردن ازخورد خوراک همه چیز بهشون دادن نگین تحریم که 40ساله ازتون هیچی خیرندیدیم غیرحضرات اختلاس گر بچهاتون پس ساکت باش راسو فعلا برو به لبنان فلسطین سوریه برس که فکرمیکنین اونجا جابهتون میدن نه شاه به اون عظمت که شریک امریکا بود ناروخورد حالا شماها که هیچ نیستین روزگار نزدیکه
France
01:25 - 1399/02/15
سلام
مثل امثال ماکه بیمه اختیاری پرداخت میکنیم و تحت هیچ سازمانی هم نیستیم دوماهه که بیکاریم..‌دوره گردی ابزار میفروختیم چه خاکی به سرمون بریزیم...شمارا به وجدانتون قسم اگه دارید ۳۰م هم به ماوام بدید
Iran, Islamic Republic of
01:52 - 1399/02/15
یه نومن بعد سه ماه دادن اونم با بهره چهار درصد میخوان پس بگیرن هزار بار گفتن ، اصلا میدونن خجالت چی هست ؟
United States
01:55 - 1399/02/15
هرچه می توانیدبه فقراکمک کنید،اینهاکسانیکه هستن که پرچم ایران امام زمانی ع نگه خواهندداشت!
پاسخ ها
حرف حق
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۵
خداوندبهت شفای عاجل اعطاکنه
Iran, Islamic Republic of
02:01 - 1399/02/15
چرا اینقدر دروغ....چرا ما از ۳ میلیون خانوار
یکیشو نمی بینیم....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۵
۳ملیون حتمابدون صفربوده
Iran, Islamic Republic of
02:35 - 1399/02/15
آقای حرف مقداری به فکرکارگروبازنشسته باش .هنوز حقوق بازنشسته تامین اجتماعی معلوم نشده لپه 15تومانی 35تومان .اصلاهستی؟
پاسخ ها
یاشار
United Arab Emirates
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۵
من دیدم خواستین آدرس میدم توی روستا ما فقط یه نفر گرفت اونم پولدارترین شخص روستا بود به بدبختها ندادن
Iran, Islamic Republic of
02:40 - 1399/02/15
من دوماه کمک معیشت 200 تومان گرفتم تاریخ دهم هر ماه واریز میکردن این ماه برای من وبعضی خانوادها واریز نشد یعنی این هم خوب فرستی شده برای دزدی بعضی اقایون
Iran, Islamic Republic of
03:00 - 1399/02/15
من کاری به کمک دولت ندارم که به خانوادههای ضعیف کرده ولی فقط محض اطلاع میگم که هستند خانودههایی که این مدت کرونا درامد شان به صفر رسیده و شاید محتاج تر از بیشتر کسانی باشند که مد نظر دولت هستند . مثل هنرمندانی که از همین طریق امرار معاش میکردن و بچه های موسیقی که مجالس عروسی میرفتن . واقعا تا حالا کسی به این افراد فکر کرده خدایش
Iran, Islamic Republic of
03:02 - 1399/02/15
از تمام چیزایی که قطار کردی و گفتی به من کارگر هیچی تعلق نگرفت
Iran, Islamic Republic of
03:15 - 1399/02/15
بەغیر اون یک میلیون هیچی بەما ندادن درحالی کە پول ندارم یک جفت کفش بخرم سە سال یک جفت کفش گرفتم تاحالا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۵
چرا به ما مددجویان کمیته امداد که هیج درامدی نداریم ومستمری یمان پول آب وگاز وبرق نمی شود کمک نمی کنید
Iran, Islamic Republic of
03:30 - 1399/02/15
چرا من مددجو بهزیستی هستم تا حالا هیچ بسته غذا ی به ماه ندادن داری معلولیت شدید سرپرست خانوار هستم
United Arab Emirates
04:18 - 1399/02/15
حال ببین چندین هزار میلیارد اختلاس شده
Iran, Islamic Republic of
04:49 - 1399/02/15
کجای کاری آقای شریعتمداری باید بیشار ازاینها باید می دادی به گفته خودتان عمل نمی کنید وقتی میگی باید به کسانی داده بشه که حقوق ثابت نداشته باشه
Iran, Islamic Republic of
04:59 - 1399/02/15
متاسفانه وزیر ناکارامد کار و رفاه اجتماعی فقط بلداست امار غلط وشعار بدهد باکمال تاسف سیاست حاکمیت فقط محتاج کردن مردم ب صدقه خوری است تمام صنایع یافلج شدن ویا درحال فلج شدن هستن .
Iran, Islamic Republic of
05:00 - 1399/02/15
سلام ،سؤال بنده حقیر درمورد دریافت وام یک میلیون تومن کسانی که تحت پوشش کمیته یابهزیستی هستن بخاطر بیماری شدیددربستر ونداشتن سیم کارت که تا بحال موفق به دریافت یک میلیون ت من نشده اند چه راهکاری بغیراز سیم کارت می باشد و سؤال بعدی درمورد دریافت 200الی 600 هزاز تومن که تا بحال به حساب مددجو نیا مده آیا امیدی هست که آینده نزدیک دریافت کنن ؟ با حقوق ماهیانه 108 تومن قضاوت با وزیر رفاه ، و کارگروه مجریان پرداخت کننده برای رضای خدا ونوع دوستی عنایت فرمایند دراین ماه مهمانی خدا از استان فارس شهرستان ....جنوب شرق فارس .
Iran, Islamic Republic of
09:30 - 1399/02/15
من یکی ازنیازمندترینم اگه مشکلاتم رو بگم حال خوانندگان این خبرگرفته میشه پس چراهیچکدوم ازاین چیزها بدستم نرسیده........
-
09:54 - 1399/02/15
ماهی صدمیلیون بیشترحقوق میگیری خبرازفقرنداری خدا لعنتتون کنه
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1399/02/15
ممکنه به خیلی ها دروغ بگی ولی یادت باشه صورت هر کسی نشون دهنده اعمال او هستند.
Iran, Islamic Republic of
10:45 - 1399/02/15
بسلامتی .باعث افتخاره با این همه ثروت خدادای!
Iran, Islamic Republic of
22:14 - 1399/02/15
زیاد حرف نزن ...حقوق مستمریبگیران تامین و معلوم کن وزیر بی کفایت ۲ماهه هنوز معلوم نیس حقوق کارگر چقدره حقوق مستمریبگیر چقد....ول کن وزارت و توخدا توبدرد شلغم فروشی هم نمیخوری ....
Iran, Islamic Republic of
22:15 - 1399/02/15
وزارت خانه بی صاحب ...ن بازنشسته ن کارگر هنوز حقوقشون معلوم نیس ...اخ وزیر خواب خوابه ...۲ماه گذشته هنوز معلوم نیس هیچی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج