ماندگارترین سکانس‌های تاریخ سینما
۹۹۰۸۸۹
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹
۷۴۷۲ 
حتما برایتان پیش آمده که پس از تماشای یک فیلم، سکانسی از آن تا ساعت‌ها یا حتی تا همیشه در ذهنتان نقش ببندد. این ماندگاری سکانس در ذهن می‌تواند ناشی از دیالوگ‌های کم‌نظیر و یا بازی خارق‌العاده بازیگران آن باشد. سکانس‌هایی که گا‌ها از خود فیلم نیز بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند.

برترین‌ها: حتما برایتان پیش آمده که پس از تماشای یک فیلم، سکانسی از آن تا ساعت‌ها یا حتی تا همیشه در ذهنتان نقش ببندد. این ماندگاری سکانس در ذهن می‌تواند ناشی از دیالوگ‌های کم‌نظیر و یا بازی خارق‌العاده بازیگران آن باشد. سکانس‌هایی که گا‌ها از خود فیلم نیز بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند.

تهیه لیستی از بهترین سکانس‌های تاریخ سینما کار آسانی نیست و هرکسی ممکن است نظری کاملا متفاوت نسبت به دیگران داشته باشد، اما برخی از این سکانس‌ها بیشتر مورد توجه قرار گرفته‌اند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به برترین سکانس‌های تاریخ سینما که حتی برخی از آن‌ها پس از گذشت سال‌ها هنوز در ذهن دوست‌داران سینما مانده‌اند.

۱. سکانس فرار اندی در فیلم the Shawshank redemption

ماندگارترین سکانس‌های تاریخ سینما

فیلم رستگاری در شاوشنک محصول ۱۹۹۴ که براساس رمان کوتاهی از استیفن کینگ به نام «ریتا هیورث و رستگاری در شاوشنک» ساخته شده و در فهرست ۲۵۰ فیلم برتر در سایت IMDB، رتبه اول را به خود اختصاص داده است. این فیلم پر از سکانس‌ها و دیالوگ‌های ماندگار است که با گذشت سال‌ها هنوز موردعلاقه بسیاری از سینمادوستان است.

سکانس فرار اندی از زندان بی‌شک یکی از بهترین سکانس‌های تاریخ سینما به‌حساب می‌آید. وقتی او موفق می‌شود از سوراخی که مدت‌ها مشغول کندن آن با چکش بود، فرار کند. چکشی که رد (مورگان فریمن) به او داده و گفته بود کندن دیوار با این چکش ششصد سال طول می‌کشد.

بازی زیبای تیم رابینز تأثیر به سزایی در نقش بستن این سکانس در ذهن‌ها داشته است.

ماندگارترین سکانس‌های تاریخ سینما

۲. سکانس صحبت کردن مورف با پدرش در interstellar

ماندگارترین سکانس‌های تاریخ سینما

سکانسی که کوپر (متیو مک‌کانهی) ویدیویی از طرف دخترش، مورف (جسیکا چستین) را تماشا می‌کند قطعا یکی از غم‌انگیزترین سکانس‌های تاریخ سینماست. ویدیویی که مورف در آن خطاب به پدرش که برای نجات زمین به فضا رفته می‌گوید: «امروز تولدمه؛ و روز به‌خصوصیه، چون تو بهم گفتی وقتی برگردی ممکنه هم سن و سال شده باشیم و امروز من همسن تو میشم تو روزی که ترکم کردی. پس زمان خوبیه که برگردی.»

گریه‌ی متیو مک‌کانهی در این سکانس، دیالوگ‌هایی که مورف بیان می‌کند و داستان کلی فیلم این سکانس را به یکی از ماندگارترین سکانس‌های تاریخ سینما بدل کرده‌است.

ماندگارترین سکانس‌های تاریخ سینما

۳. سکانس پیشنهادی که نمی‌تونی رد کنی در فیلم godfather

ماندگارترین سکانس‌های تاریخ سینما

سه‌گانه‌ی پدرخوانده بی شک از بهترین فیلم‌های تاریخ سینما به حساب می‌آید. این فیلم پر از سکانس‌هایی است که در ذهن‌ها نقش بسته‌اند و حتی با گذشت چندین سال هنوز برخی دیالوگ‌های این فیلم را می‌توان از زبان مردم شنید.

در بین تمام سکانس‌ها، سکانسی که دان ویتو (مارلون براندو) به پسر‌خوانده‌اش (ال مارتینو) درباره هنرنمایی در یک فیلم سینمایی می‌گوید: «پیشنهادی که نمی‌تونی رد کنی.»؛ می‌تواند مشهورترین سکانس فیلم پدرخوانده ۱ باشد.

ماندگارترین سکانس‌های تاریخ سینما

۴. سکانس دختربچه‌ای با کت قرمز در فیلم schindler’s list

ماندگارترین سکانس‌های تاریخ سینما

اگر فیلم بی‌نظیر فهرست شیندلر را دیده باشید قطعا این سکانس از فیلم توجهتان را به خود جلب کرده است. البته این فیلم سکانس‌های بی‌نظیر زیادی داشت. اما سکانس دختر بچه‌ای دوست‌داشتنی با کت قرمز رنگ، در فیلمی که تماما سیاه و سفید است، توجه‌ها را به خود جلب می‌کند. دختر بچه‌ای که تک و تنها در میان جمعیت راه می‌رود و سپس خودش را در خانه‌ای مخفی می‌کند.

ماندگارترین سکانس‌های تاریخ سینما

۵. سکانس گریه اشپیلمن در فیلم the pianist

ماندگارترین سکانس‌های تاریخ سینما

این فیلم که درباره زندگی پیانیست مشهور «ولادیسلاو اشپیلمن» در دوران جنگ جهانی دوم می‌باشد، پر از سکانس‌های غم‌انگیز و البته به‌یادماندنی است.

در سکانسی از این فیلم می‌بینیم که از شهری که اشپیلمن (آدرین برودی) در آن زندگی می‌کرد آواره‌ای بیشتر نمانده، اجساد مردم خیابان‌ها را پر کرده و اشپیلمن گریه‌کنان در حال گذر از این جهنم است.

بازی فوق‌العاده زیبای آدرین برودی در نقش اشپیلمن نه‌تن‌ها این سکانس بلکه تمام فیلم پیانیست را به فیلمی که تا ابد در ذهن‌ها می‌ماند مبدل کرده است. برودی برای بازی در این نقش توانست اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی مرد را نیز از آن خود کند.

ماندگارترین سکانس‌های تاریخ سینما

۶. سکانس من هنوز زنده‌ام لعنتی‌ها در فیلم papillon

ماندگارترین سکانس‌های تاریخ سینما

این فیلم با بازی فوق‌العاده استیو مک کویین و داستین هافمن، یکی از فیلم‌های کلاسیک تاریخ سینماست. این فیلم نیز پر از سکانس‌های بی‌نظیر است که سخت می‌توان از میان آن‌ها یکی را انتخاب کرد، ولی شاید بتوان گفت زیباترین سکانس این فیلم، سکانس پایانس آن است. جایی که هنری پاپیون پس از فرار از زندان، بر فراز اقیانوس فریاد می‌کشد: «من هنوز زنده‌ام لعنتی‌ها.»

موسیقی متن زیبای این فیلم که پس‌زمینه این سکانس پخش می‌شود، این سکانس را به یکی از به یاد ماندنی‌ترین سکانس‌های تاریخ سینمای جهان تبدیل کرده‌است.

ماندگارترین سکانس‌های تاریخ سینما

۷. سکانس شیر یا خط در فیلم no country for old men

ماندگارترین سکانس‌های تاریخ سینما

ماندگار شدن این سکانس در ذهن، بی شک به دلیل بازی زیبای خاویر باردم در آن است. صحنه‌ای که آنتون‌(خاویر باردم) برای کشتن یا نکشتن یک مغازه‌دار شیر یا خط می‌اندازد و از مرد می‌خواهد که بین شیر یا خط انتخاب کند. مرد شیر را انتخاب می‌کند و کشته نمی‌شود. سپس آنتون به او می‌گوید: «این سکه شانس توست. داخل جیبت نگذار.»

این سکانس هم‌چنین یکی از پر استرس‌ترین سکانس‌های تاریخ سینما نیز به‌شمار می‌آید.

ماندگارترین سکانس‌های تاریخ سینما

۸. سکانس مکالمه استارلینگ با هانیبال در فیلم the silence of the lambs

ماندگارترین سکانس‌های تاریخ سینما

مکالمات استارلینگ (جودی فاستر) با هانیبال لکتر (آنتونی هاپکینز) یکی از ماندگارترین سکانس‌های سینمایی است. دیالوگ‌های زیبا با بازی خارق‌العاده آنتونی هاپکینز در هم آمیخته و این سکانس را ماندگار کرده است.

این سکانس به اولین دیدار بین هانیبال لکتر و کلاریس استارلینگ مربوط است. احساسات نهفته، نگاه ها، حرکات و سخنان آنتونی هاپکینز در نقش هانیبال لکتر در این سکانس، تکرار نشدنی است.

ماندگارترین سکانس‌های تاریخ سینما

۹. سکانس «داری با من حرف میزنی؟» در فیلم taxi driver

ماندگارترین سکانس‌های تاریخ سینما

دنیرو که در ابتدای این فیلم آدمی نرمال و معمولی به نظر می‌رسد، در طول فیلم تبدیل به یک جنایتکار روانی می‌شود و همین مرز بین نرمال و روانی بودن این فیلم را به یکی از فیلم‌های برتر تاریخ سینما تبدیل کرده است.

در سکانسی از فیلم، تراویس بیکل (رابرت دنیر) با ژاکتی نظامی جلوی آینه ایستاده و دشمنان نامرئی خود را با سلاح مخفی‌اش تهدید می‌کند. این سکانس اوج هنرنمایی و توانایی‌های رابرت دنیرو در سینما را نشان می‌دهد.

ماندگارترین سکانس‌های تاریخ سینما

۱۰. سکانس هدیه‌ای از ماتیلدا در فیلم leon the professional

ماندگارترین سکانس‌های تاریخ سینما

در یکی از سکانس‌های پایانی فیلم که لئون(ژان رنو) در حال مرگ است، «نورمن استنسفیلد»، که قاتل خانواده‌ی ماتیلداست به کنار لئون می‌آید. لئون حلقه‌ای در دست نورمن (گری اولدمن) می‌گذارد و می‌گوید: «این از طرف ماتیلداست.» و کمی بعد ساختمان منفجر می‌شود.

لئون از بهترین فیلم‌های تاریخ سینما محسوب می‌شود. این فیلم در آمریکا با نام حرفه‌ای (The Professional) به روی پرده رفت و بسیار مورد استقبال قرار گرفت. بازی زیبای ژان رنو در نقش لئون و فیلمنامه‌ی زیبای این فیلم باعث شد صحنه‌ی مرگ لئون یکی از ماندگارترین سکانس‌های تاریخ سینما شود.

ماندگارترین سکانس‌های تاریخ سینما

۱۱. سکانس «جانی اینجاست» در فیلم the shining

ماندگارترین سکانس‌های تاریخ سینما

بی‌شک فیلم درخشش یا the shining، فیلم مورد‌علاقه بساری از طرفداران ژانر وحشت به حساب می‌آید. مهم‌ترین سکانس این فیلم را می‌توان سکانس «جانی اینجاست» دانست. در این سکانس نیکلسون برای کشتن فرزندان و همسرش با تبر در را ریز ریز می‌کند و سرش را از میان در نشان می‌دهد و می‌گوید «جانی اینجاست.»

جالب است بدانید این سکانس از فیلم درخشش صد و بیست و هفت بار توسط استنلی کوبریک گرفته شده و این رکورد در گینس ثبت شده‌است.

بازی فوق‌العاده جک نیکلسون در این سکانس، آن‌را تبدیل به یکی از ماندگارترین سکانس‌های تاریخ سینما کرده است.

ماندگارترین سکانس‌های تاریخ سینما

۱۲. سکانس نجات رز در فیلم titanic

ماندگارترین سکانس‌های تاریخ سینما

تایتانیک یکی از ماندگارترین فیلم‌های تاریخ سینماست. این اثر زیبای جیمز کامرون پر از صحنه‌های احساسی و دراماتیک است که می‌توانند تا مدت‌ها در ذهن شما باقی بمانند.

یکی از ماندگارترین و البته غم‌انگیزترین سکانس‌های این فیلم سکانسی است که کشتی تایتانیک غرق می‌شود. در این سکانس رز (کیت وینسلت) برای نجات جک (لئوناردو دی‌کاپریو) از کشتی نجات پیاده می‌شود. این در حالی است که کشتی با آن عظمت در حال غرق شدن است. جک و رز به هر نحوی تلاش می‌کنند که به زیر آب نروند. جک، رز را روی یک چوب شناور می‌گذارد، ولی جایی برای خودش روی چوب نیست و فقط می‌تواند در آن سرما دستان رز را بگیرد. چند ساعت بعد بالاخره تیم نجات سر می‌رسند، ولی دیگر دیر شده و تمام کسانی که با جلیقه‌ی نجات روی آب مانده بودند یخ زدند. فقط رز درحالی که دستان یخ‌زده جک در دستش بود، زنده ماند.

بازی لئوناردو دی‌کاپریو و کیت وینسلت تاثیر زیادی بر ماندگاری این سکانس احساسی در ذهن مردم داشته است.

ماندگارترین سکانس‌های تاریخ سینما
المیرا فلاحیان
انتشار یافته: 49
در انتظار بررسی:6
Iran, Islamic Republic of
16:43 - 1399/02/16
سکانس های معروف سه گانه پدرخوانده عبارت است از:وقتی دون ویتو خبر مرگ سانی رو میشنوه و موقعی که جنازه رو تحویل تابوت فروش و غسال میدن،سکانسی که نامزد ایتالیایی مایکل سوار ماشین منفجر میشه،سکانس دستبوسی مایکل توسط افراد گروه و بستن در توسط آل کانری و بهت زن مایکل،سکانس در آغوش کشیدن و بوسیدن فردو در کوبا توسط مایکل،سکانس دعا خواندن فردو در قایق قبل از کشته شدن،سکانس گریه و فریاد بدون صدا مایکل بعد از کشته شدن دخترش و دهها سکانس خاطره انگیز دیگه از این شاهکار سه گانه سینما
پاسخ ها
sajad
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
نمیدونم من دیوونم یا همه اینجورین رستگاری و پاپیونو حداقل چهل بار دیدم بقیشونو کم کم ده دفعه نمیدونم چرا خسته نمیشم ازشون با اینکه کل دیالوگاشونو حفظم بالاخره برترینها یه مطلب گذاشت که همه راضی بودن دمت گرررررم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
اره سکانس انفجار نامزدش تو ماشین اول اومد تو ذهنم
Iran, Islamic Republic of
16:50 - 1399/02/16
قلبم وایستاد به این میگن قدرت سینما فقط سکانس دختر قرمزه چقدر باهاش گریه گردم همین چیزاست منو عاشق سینما کرده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
لایک،دخترکوچولوی کت قرمز و جنگ
Iran, Islamic Republic of
16:53 - 1399/02/16
منم یکی اضافه میکنم فیلم مرثیه ای بر یک رویا سکانسی که پسره توی بیمارستان بیدار میشه و میبینه دستش قطع شده موهام خیس شدن اون صحنه
پاسخ ها
محمد
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۰
سکانسی که که دختره توی وان حموم سرش رو میکنه توی آب و جیغ میکشه در مرثیه ی برای یک رویا
Iran, Islamic Republic of
16:54 - 1399/02/16
واقعا تاسف میخورم بحال کسی که این فیلم ها را ندیده
پاسخ ها
ali
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
واقعا با دوبله فارسی بی نظیز هستن
Iran, Islamic Republic of
16:59 - 1399/02/16
سکانسی که جوکر توی دارک نایت سرشو از ماشین پلیس در میاره خداست خدا
Iran, Islamic Republic of
17:01 - 1399/02/16
سر سکانس interstellar چ گریه کردم
شاهکار بود این سکانس
یه عمر زندگی دخترشو تو دو ساعت از دست داد
Iran, Islamic Republic of
17:09 - 1399/02/16
آخری مهم نبود.ولی اولی استثنایی بود
Iran, Islamic Republic of
17:18 - 1399/02/16
فهرست شیندلر چقد دوس داشتنی هست
Iran, Islamic Republic of
17:20 - 1399/02/16
لعنتی همشونو دبدم
Iran, Islamic Republic of
17:43 - 1399/02/16
مطلب عالی با کلی توضیحات خواندنی به نظرم سکانس گفتگوی دیدنی جوکر و بت من هم باید اضافه بشه البته خود فیلم جوکر هم سکانس های خوبی داشت به خصوص اون رقصش روی پله ها ولی از بین کل فیلم های امسال سکانس های فیلم ۱۹۱۷ و طراحی صحنه هاش نباید فراموش کرد مو به تن آدم سیخ میکنه به خصوص اون صحنه آخر که میخواهد خودشو به سرهنگ برسونه
پاسخ ها
ش.ص
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
اینها که منفی دادن کم دارن
Iran, Islamic Republic of
19:15 - 1399/02/16
فیلم شاینینگ عالیه و قسمت دوم این فیلم داکتر اسلیپ هم خوبه
Iran, Islamic Republic of
19:48 - 1399/02/16
واقعا مطلب فوق العاده ای بود. ممنون
Iran, Islamic Republic of
19:49 - 1399/02/16
رستگاری در شاوشنگ سکانس اندی روی پشت بام با افسر پلیس زندان قفل اول فیلم رو باز کرد، فیلم محرمانه لس آنجلس مامور جک وینست در لحظه مرگ میگه رولو توماسی و اون رئیس خان توی تله این اسم مرموز میوفته، فهرست حرفه ای بود،سپاس
Iran, Islamic Republic of
20:06 - 1399/02/16
ممنون خیلی خوب بود
Iran, Islamic Republic of
20:26 - 1399/02/16
سکانس معرفی ماکسیموس به سزاز در گلادیاتور هم بیاد ماندنی است
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
بیشتر از همه نظرات زدی توخال این سکانس رو میلیونها بار ببینم بازم دلم تنگ میشه واسش، ممنون استاد
Iran, Islamic Republic of
20:31 - 1399/02/16
چقد خاویر بادرم شبیه مانی رهنماست!!!
این فهرست شیندلر رو چطور فیلمبرداری کردن که همه جیز سیاه و سفیده فقط کته دختره قرمزه! یعنی کلا فیلمبرداری سیاه و سفید بوده بعد کت دختره رو با تکنیکهای کامپیوتری قرمز کردن یا روش دیگه ای!؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۸
منم مي خوام بدونم جوابش رو بدين به جاي منفي دادن
Iran, Islamic Republic of
22:02 - 1399/02/16
سکانس پایانی کازابلانکا بی نظیره
Iran, Islamic Republic of
23:06 - 1399/02/16
سکانس خداحافظی تو کازابلانکا
Iran, Islamic Republic of
23:17 - 1399/02/16
فهرست شیندلر خیلی فیلم سفارشی بود. کاملا معلوم بود چه کسانی اسپانسر بودن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۸
دقيقا
Iran, Islamic Republic of
23:33 - 1399/02/16
در فیلم malena صحنه فندک گرفتن مردا برای مونیکا بلوچی جزء ماندگارترین سکانس های تاریخه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۸
اون صحنه هم كه زنها مالنا رو كتك ميزنن و مرداي هوسباز ترسو مثل بز فقط نگاه مي كنند و جرات انجام هيچ كاري رو ندارند هم عاليه
Iran, Islamic Republic of
00:08 - 1399/02/17
قرار دادن سکانس مزخرف تایتانیک بین این همه سکانس عالی توهین به شعور سینماست
با اختلاف سکانس فیلم درخشش بهترین بود
Iran, Islamic Republic of
00:16 - 1399/02/17
سکانس تماشای نقاشی های سقف کلیسا با نور منور در فیلم بیمار انگلیسی واقعا جذاب هست
United Arab Emirates
02:05 - 1399/02/17
بدون شك همه سكانس هاي فيلم هاي نام برده شده زيباست
اما سكانس صحبت ال پاچينو و رابرت دنيرو( دزد و پليس) در شاهكار مايكل مان فيلم مخمصمه بارها توسط بازيگران و كارگردانان به عنوان اوج كلاس بازيگيري و پر بحث ترين و پر تقليد ترين سكانس انتخاب شده است حتي كارگرداني به نام كريستوفر نولان به خاطر اين سكانس به رستوران محل برگزاري اين سكانس رفت و در يك مصاحبه تلويزيوني از اين سكانس از ال پاچينو و رابرت دنيرو و مايكل مان سوالاتي كرده است كه در اپارات است
Iran, Islamic Republic of
03:20 - 1399/02/17
جدیدا یک تبلیغ توی تلویزیون پخش میشه که مثلا تقلیدی از پدر خواتدست واقعا کار بسیار مشمئز کننده ای انجام دادن ادم متاسف میشه از این حجم بی سلیقگی
پاسخ ها
ش.ص
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
کاملاضد تبلیغه
Iran, Islamic Republic of
08:36 - 1399/02/17
در تمام این سکانس ها احساس زیادی وجود داره که تاریخ دار هم نیست.
Iran, Islamic Republic of
08:59 - 1399/02/17
عالی بودند انتخاب بجا و درست البته تایتانیک را نمیگذاشتید بهترینها را انتخاب کردید. عالی اصلا نمیشه گفت یکی بر دیگری برتری دارد و میشد بجای تایتانیک زندگی زیباست را میگذاشتید که آن هم جزء بهترینهاست. ممنون برای انتخابها
Iran, Islamic Republic of
09:14 - 1399/02/17
سکانس رقص جوکر روی پلها
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1399/02/17
چرا از سکانس های ایرانی چیزی نگفتین،اکثر سکانس های فیلم قیصر ماندگار هستش و تا بوده و هست بر دل و جان مردم نشسته و هنوز که هنوز هم مردم تکرارش میکنن
France
12:15 - 1399/02/17
بنظر من فیلم مادر زنده یاد علی حاتمی هم در صحنه ای که مادر وارد خانه میشود و فرزند معلول چادرش رو میبوسد هم در گروه صحنه های بیاد ماندنی و جاودان قرار دارد
Iran, Islamic Republic of
13:29 - 1399/02/17
فیلم پاپیون با روان بازی می کنه لعنتی چقد خوبه ولی درخشش چجوریه فیلمش ؟؟
پاسخ ها
شروین
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۸
بدرد تو شاید نخوره
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1399/02/17
واسه اولین بار دیدم که چقدر دیدگاه نویسنده به عوام مردم نزدیکه

نوشته پر بود از صحنه های ماندگار قسمتی از بهترین فیلم های تاریخ

من خودم صحنه ی آخر پدر خوانده یک ک دستشو میبوسن رو خیلی دوست دارم چون خود به تنهایی داستان کل فیلم هست
Iran, Islamic Republic of
12:36 - 1399/02/18
نجات سربازرایان اونجا که تام هنکس مجروح شده واسلحع کمریش رادرمیاره وناامیدانه به تانک تایگرالمانی که هیچ سلاح ضدتانکی بهش اثرنداره شلیک میکنه وناگهان تانک با بمباران هواپیمای متفقین نابودمیشه
Iran, Islamic Republic of
11:08 - 1399/02/21
مقاله عالی بود ولی ای کاش چیز های دیگه ایی هم میزاشتین
مثل حداحافظی آدم فضایی در فیلم ای تی
ورود کوین اسپیسی به اداره پلیس در فیلم هفت
شیون ادوارد نورتون پس از کشته شدن برادرش در فیلم تاریخ مجهول امریکا
مظنونین در اداره پلیس در فیلم مظنونین همیشگی
سر و ته بودن جوکر از ساختمان در فیلم شوالیه تاریکی
و...
Iran, Islamic Republic of
04:16 - 1399/02/22
سکانس پاره کردن لباس یوزارسیف توسط زولیخا و رسیدن سر به زنگای بوتیوار رو فراموش کردی!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج