بازگرداندن شهریه شرط حذف ترم دانشگاه‌ها
۹۹۲۷۱۳
۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۵
۴۷۱۹
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بازگرداندن شهریه به دانشجویان، نیازمند موافقت با حذف نیم سال تحصیلی جاری است.

خبرگزاری ایرنا: مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بازگرداندن شهریه به دانشجویان، نیازمند موافقت با حذف نیم سال تحصیلی جاری است.

محمدرضا آهنچیان درباره حذف نیم سال تحصیلی جاری به علت ایجاد برخی مشکلات برای دانشجویان و بازگشت شهریه، اظهار داشت: اگر با درخواست دانشجویی که برای حذف ترم دلیل منطقی داشته باشد، موافقت شود پس شهریه هم باید بخشیده شود چرا که این دو مورد لازم و ملزوم یکدیگرند.

وی با بیان این که وزارت علوم بر حداکثر همکاری دانشگاه ها با دانشجویان تاکید دارد، ادامه داد: در صورت موافقت نکردن با حذف نیم سال، دلیلی هم برای بخشش شهریه وجود ندارد.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم به مساعدت دانشگاه ها در حذف ترم یا تخفیف و بازگرداندن شهریه اشاره و خاطرنشان کرد: گزارش های دریافت شده حاکی از آن است که دانشگاه ها با حداکثر ارفاق با شرایط دانشجویان برخورد می کنند.

آهنچیان در این باره با ذکر چند مثال، اظهار داشت: مراکز آموزش عالی با دانشجویی که تقاضای تخفیف یا تعویق شهریه دارد، مدارا می کنند؛ حتی به گفته معاون آموزشی یکی از دانشگاه های معتبر ایران، پرداخت شهریه یک دانشجو تا یک سال به تعویق افتاده است.

وی یادآور شد: این موارد برای دانشجویان متقاضی صدق می کند و ممکن است دانشجویی نیازی به این تخفیف ها نداشته باشد.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم همچنین گفت: بحرانی برای حذف ترم به علت مساعدت دانشگاه‌ها با شرایط دانشجویان وجود ندارد و دانشگاهی در این زمینه غیرمنطقی رفتار نکرده است، مگر اینکه گزارشی به این وزارتخانه ارایه شود.

آهنچیان به این نکته اشاره کرد که تصمیم گیری درباره شهریه ها بر عهده معاونت آموزشی وزارت علوم نیست بلکه هیأت امنای دانشگاه ها در این باره تصمیم گیری می کنند.

در نوروز امسال، معاونت آموزشی وزارت علوم مجوز حذف ترم را به علت شیوع ویروس کرونا به دانشجویان و دانشگاه ها در مواقع ضروری داد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:21 - 1399/02/21
واقعا با این اوصاف مسئولان فکری برای دانشجویان بکنند چرا که خیلیها نتونستن وارد سایت بشن از کلاسها استفاده کنند مجازی همه امکاناتش باید برا باشه بیان آمار بگیرن واقعا چند درصد دانشجویان وارد سایت شده واز مجازی استفاده کرده اند دوروسی هست استاد تدریس میکنه هزاران سوال وجود داره در مجازی پاسخ سوالات وجود نداره هرچیه اکر قراره بار علمی دانشجو بالا بره این روش مجازی جواب نمیده.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج