قدردانی افغانستان از اقدامات بشردوستانه ایران
۹۹۵۲۰۲
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۸
۴۴۷۲ 
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین وزارت کشور گفت: اقدامات بشردوستانه و موثر ایران در درمان اتباع خارجی مبتلا به کرونا موجب شده ‌است وزارت خارجه افغانستان تاکنون در چند نوبت از جمهوری اسلامی ایران و استانداری های مجاور مرزهای شرقی کشور قدردانی کند.

خبرگزاری فارس: مهدی محمودی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین وزارت کشور و دبیر کمیسیون ساماندهی اتباع خارجی با تشریح اقدامات و خدمات کشورمان به اتباع افغانستانی در زمینه مهار و کنترل شیوع بیماری کرونا، اظهار داشت: سیاست جمهوری اسلامی ایران، پیشگیری از اعمال هر گونه تبعیض در ارایه خدمات و مراقبتهای بهداشتی بین اتباع ایرانی و خارجی مقیم ایران است و در همین راستا، همه شهروندان خارجی مبتلا به کرونا به صورت رایگان در بیمارستانهای ایران درمان می شوند.

وی با تأکید بر تداوم این کمکها به منظور حفظ و مراقبت از سلامت عمومی، افزود: ارایه خدمات و درمان رایگان شهروندان خارجی بر اساس مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و دستورات موکد دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری صورت می گیرد.

دبیر کمیسیون ساماندهی اتباع و مهاجرین خارجی یادآور شد: از زمان شیوع بیماری کرونا در ابتدای اسفندماه تاکنون انواع لوازم بهداشتی و درمانی نظیر مواد ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش در میان اتباع افغانی مقیم ایران توزیع شده است.

قدردانی افغانستان از اقدامات بشردوستانه ایران

محمودی اضافه کرد: در همین مدت، برای حدود ۶ هزار خانوار از ساکنان خارجی مهمانشهرهای ایران انواع کیت های حفاظت شخصی شامل ماسک، عینک، دستکش و لباس ایزوله، تجهیزات بهداشتی نظیر صابون مایع، ژل ضدعفونی کننده و دارو و کمکهای نقدی و معیشتی تامین و پرداخت شده است. همچنین به طور مداوم از مهمانشهرها و اردوگاههای مراقبتی، سرکشی به عمل می آید و تست تب سنجی از آنها انجام می شود.

وی گفت: اقدامات بشردوستانه و موثر ایران در درمان اتباع خارجی مبتلا به کرونا موجب شده ‌است وزارت خارجه افغانستان تاکنون در چند نوبت از جمهوری اسلامی ایران و استانداری های مجاور مرزهای شرقی کشور قدردانی کند.

محمودی افزود: مراتب قدردانی آقای حنیف اتمر وزیر امور خارجه افغانستان از جمهوری اسلامی ایران، به دلیل اقدامات بشر دوستانه و همکاری های همه جانبه استانداران خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و سمنان و اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در زمینه ارایه تسهیلات لازم، رسیدگی های بهداشتی و غذایی و درمان پناهندگان و اتباع افغانستانی مقیم ایران مبتلا به بیماری کرونا در یادداشت های سرکنسولگری های افغانستان در استانهای خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان و از طریق دفاتر نمایندگی وزارت امور خارجه دریافت شده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:5
Iran, Islamic Republic of
19:38 - 1399/02/27
شوخی نکنید...مادیگه چیزی نداریم ببخشیم یه کارگری ساده بود که پول شما ارزشش بیشتربود ول کردین رفتین.میشه مابیاییم اونجاکارکنیم
Iran, Islamic Republic of
20:12 - 1399/02/27
هنوز مجروحین و مقتولین تکلیفمان مشخص نیست افغانها تشکر بایت چی کرده اند خدا می داند
Iran, Islamic Republic of
20:41 - 1399/02/27
بخدا دروغ تو اصفهان که به ی نفرم چیزی نداده .البته دستشون درد نکنه کسیم توقع نداره
Iran, Islamic Republic of
21:16 - 1399/02/27
افغانها چیزی نیاز ندارند موادمخدر به ایران وارد میکنند ودر عوض موبایل های دزدیده شده وطلا را به افغانستان میبرند وکلی سود میکنند ایرنیان بدبخت افغانها هم سرمان کلاه میگذرد
Iran, Islamic Republic of
01:59 - 1399/02/28
چرا دروغ میگین لوازم بهداشتی دادین؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
03:13 - 1399/02/28
ایران کویت افغانی هاست از هر جهت که نگاه کنی
Iran, Islamic Republic of
04:18 - 1399/02/28
ب فرق سر علی قسم دروغه..
مردم ایران تو سختی باشن و افغانستانی ها راحت و خوشحال؟! همین حرفا باعث شده ایرانی ها فک کنن افغانستانی ها مفت زندگی میکنن تو ایران. سختی هایی ک ایرانی هامیکشن نشون میده وضعیته مارو.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج