خرید و فروش نوزادان توسط مافیا در بیمارستان‌ها!
۹۹۶۶۲۹
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۳
۱۰۹۰۳ 
معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی گفت: خریدو فروش نوزادان خانواده‌هایی که از لحاظ مالی توانایی نگهداری فرزند را ندارند در حاشیه بیمارستان‌ها توسط دلالان صورت می‌گیرد.

رکنا: معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی گفت: خریدو فروش نوزادان خانواده‌هایی که از لحاظ مالی توانایی نگهداری فرزند را ندارند در حاشیه بیمارستان‌ها توسط دلالان صورت می‌گیرد.

 غلامحسن حقدادی اظهار کرد: خانواده‌هایی که از لحاظ مالی توانایی نگهداری فرزند را ندارند، دچار فقر مالی شدید، معتاد و یا ناخواسته بچه‌دار می‌شوند فرزند خود را می‌فروشند. خریدو فروش نوزادان در حاشیه بیمارستان‌ها توسط دلالان صورت می‌گیرد. البته سازمان بهزیستی درطی جلساتی که با مدیران بیمارستان‌ها داشته، توانسته این امر را از بیمارستان‌ها پاک کند.

وی در خصوص خرید و فروش غیرقانونی نوزادان وکودکان عنوان کرد: فرزندخواندگی غیرقانونی یعنی کسی که از مجاری غیرقانونی فرزندی را تحویل بگیرد. افرادی که اقدام به خرید و فروش کودک می‌کنند صلاحیت لازم را برای فرزندخواندگی ندارند، به همین دلیل دست به چنین کاری می‌زنند. از سمت دادگاه حدود 200 کودک به سازمان بهزیستی فرستاده شده است که دادگاه تشخیص بی‌گناه بودن از خرید و فروش غیرقانونی آنان را صادرکرده و جنبه خیرخواهانه آن‌ها ثابت شده است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان‌رضوی با بیان اینکه فرزندخواندگی، اعطاء کودکان بدون سرپرست و شناخته شده‌ای است که تحت حمایت سازمان بهزیستی به ‌خانواده‌های متقاضی که واجدالشرایط قانون جاری حمایت از کودکان بی‌سرپرست باشند، افزود: کودکانی به فرزندی سپرده خواهند شد که والدین یا جد پدری آن‌ها شناخته شده نباشد. از طرف دیگر این کودکان باید تحت ‌سرپرستی سازمان بهزیستی قرار گرفته باشند، به عبارتی قبل از سپردن کودکان به فرزندی این کودکان باید از طریق مراجع ‌قضایی در اختیار سازمان بهزیستی قرار گیرند و مهمتر این‌که کودکان باید به خانواده‌هایی سپرده شوند که قانون تعیین ‌کرده است.‌

وی افزود: امور مربوط به فرزندخواندگی در هر استان فقط از طریق کمیته ستادی استان و توسط کمیته شبه خانواده استان انجام خواهد ‌گرفت. اعضای این کمیته شامل مدیرکل بهزیستی استان، معاون امور اجتماعی، کارشناس شبه خانواده استان، کارشناس ‌فرزند خواندگی، مددکار و کارشناس حقوقی استان است.‌ کودکانی را می‌توان به عنوان فرزند خوانده انتخاب کرد که کلیه تلاش‌ها و کوشش‌های حرفه‌ای جهت شناسایی والدین و ‌بازگشت کودک به خانواده مؤثر واقع نگردیده باشد.‌

معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان‌رضوی بیان کرد: سرپرستی نوزادان و کودکان به والدین فاقد فرزند، دارای فرزند و همچنین بانوان فاقد شوهر از سن نوزادی تا 16سالگی داده می‌شود. با توجه به قانون بهزیستی خانواده‌های متقاضی باید مدارک لازم را ارائه و بررسی‌های اولیه در خصوص آن‌ها انجام شود و بعد از تایید این خانواده‌ها و گذراندن مراحلی مانند آزمایش‌ها، پزشکی قانونی، مددکاری، روانشناسی و... وارد مرحله قضایی می‌شوند و با حکم دادگاه می‌توانند فرزند را به سرپرستی خود درآورند.

حقدادی با اشاره به اینکه فرزندخواندگی در خراسان رضوی در سال گذشته نسبت به سال97، 30 درصد افزایش داشته است، گفت: سال گذشته در خراسان رضوی حدود 350 فرزند را برای سرپرستی به خانواده‌های تایید شده ازسمت دادگاه داده‌ایم. همچنین در سال گذشته، 30 بانو فاقد همسر فرزند تحویل داده شده است. در دو سال گذشته، سرپرستی 60 کودک خاص نیز به عهده گرفته شده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:38 - 1399/02/30
همش به خاطر سیاست غلط دولته.میخواد خانواده ها زوری بچه بیارن.که در سی سال بعد خرحمال باشه کارگری کنه
Iran, Islamic Republic of
00:06 - 1399/02/31
بهتره احتکار کنندگان نوزاد را هم دستگیر کنند تا خود دولت بشه احتکار کننده مثل خیلی چیزای دیگه مثلا ماشین
Iran, Islamic Republic of
00:40 - 1399/02/31
ده چهل پنجاه خانوادها پور جمعیت بودن همه رازی خرید فروش فرزند نداشتیم الانه که رشد جمعیت روز به روز پیر کم جمعیت میشیم ی فاجعه هست البته البته من نباید بگم اینو حکومت باید چاره میکرد الان هم نه تبلیغ نه دستور نه وعده کارسازه اعتمادها امید نیست به این دیار الانش مردم هرچی میگند دندونشون خرد میکنید داداش گلم حرف حرف قدیم بود ماشدیم خالی بندهای باشخصیت
Iran, Islamic Republic of
00:46 - 1399/02/31
چه ـکشوری داریم خدایا شرمنده من ایرانیم این بزرگترین گناه چون واقعا حس می کنم بوی از انسانیت نبردیم
Iran, Islamic Republic of
01:29 - 1399/02/31
حالا سلطان نوزاد رو کی دستگیر میکنید خخخخ
Iran, Islamic Republic of
05:56 - 1399/02/31
نقد و اقساط. پیش فروش هم داریم. تحویل ۹ماههههههه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج