شوک ۴ باشگاه به لیگ برتر: انصراف می‌دهیم!
۹۹۸۷۷۶
۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۴
۸۲۶۲
چهار باشگاه خصوصی لیگ برتری در نامه‌ای به وزیر ورزش و جوانان کشورمان خواستار تعطیلی نوزدهمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال شدند.

خبرگزاری تسنیم: باشگاه‌های تراکتور، ماشین‌سازی، نساجی و شهر خودرو، در نامه‌ای به مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش خواستار جلوگیری از برگزاری مسابقات لیگ‌ برتر فوتبال شدند.

متن نامه باشگاه های فوتبال خصوصی ایران به وزیر ورزش و جوانان که به امضای مدیران این باشگاه‌ها رسیده، به شرح زیر است:

" باسمه تعالی

جناب آقای دکتر سلطانی‌فر

وزیر محترم ورزش و جوانان جمهوری اسلامی

با سلام واحترام

پیرو بخشنامه ستاد ملی کرونا در ورزش و اعلام فدراسیون فوتبال در خصوص برگزاری مسابقات فوتبال در کشور، در شرایط کرونایی موجود که طبق اعلام وزارت محترم بهداشت روند صعودی تعداد مبتلایان کاملا محسوس بوده و اکثریت باشگاه های فوتبال کشور و به خصوص باشگاه‌های خصوصی و 15 تیم لیگ برتری که طبق خواسته هواداران پرشمار خود به مراتب نظر کارشناسی و مکتوب خود را با آغاز مجدد لیگ اعلام داشته اند؛ ولی متاسفانه هیچ توجهی به آن نگردیده است؛ لذا موارد ذیل را به استحضار حضرتعالی می‌رساند و خواستار رسیدگی آن مقام محترم به صورت ویژه در خصوص مسائل مطروحه ذیل می‌باشد:

1) طبق دستور العمل های ارسالی از سوی فیفا، وزارت محترم بهداشت و ستاد ملی کرونا، سلامت بازیکنان و کلیه اعضای تیم ها و رعایت پروتکل های مربوطه در اولویت بوده و به نظر می رسد متاسفانه تصمیم گیران شروع مجدد مسابقات اشراف، تخصص و صلاحیت فنی لازم را در خصوص موضوع فوق نداشته و کلیه جوانب کار اعم از اتفاقات طبیعی فوتبال که همراه با برخوردها و درگیری بازیکنان فوتبال در داخل زمین و شرایط استادیوم ها ،هتل ها، فرودگاه ها و ... را در نظر نگرفته اند. به همین منظور نظر باشگاه ها، بازیکنان، مربیان و داوران که جزء اضلاع اصلی برگزاری مسابقات هستند، لحاظ نگردیده است و مشخص نیست خسارات احتمالی وارده به بازیکنان، باشگاه ها و دیگر عوامل اجرایی از نظر جسمی، روحی، مادی و معنوی توسط چه کسانی و چگونه جبران خواهد شد.

2) آیا انجام تست های کرونا در اوایل ماه خرداد ضامن سلامت کلیه عوامل برگزاری مسابقات (هر مسابقه 100 نفر) تا زمان شروع مسابقات و در طی برگزاری مسابقات می باشد!؟ واقعا چه تضمینی وجود دارد بازیکنانی که از محل تمرین خود خارج می شوند، تا جلسه بعدی تمرین به ویروس مبتلا نشده باشند و نحوه تشخیص همه روزه مبتلایان چیست؟ برای نمونه می توان به چندین مورد تست مثبت تیم های تراکتور، گل گهر، بازیکن جوان سایپا و چندین مورد مشکوک در سایر تیم ها اشاره کرد که در صورت شروع تمرینات و مسابقات احتمال انتقال ویروس به سایر هم تیمی ها و تیم‌های دیگر دور از ذهن نبوده واسترسی که بازیکنان را تا پایان مسابقات همراهی خواهد کرد، می تواند یکی از عوامل اصلی مصدومیت های جبران ناپذیری باشد که در این شرایط حساس و بی ثبات فوتبال، لطمات جبران ناپذیری را به فوتبال ملی و باشگاهی تحمیل خواهد کرد.

بیشتر بخوانید

تراکتوری‌ها دوباره تست کرونا دادند

اطلاعیه باشگاه پرسپولیس درباره مثبت بودن تست کرونای دو تن از اعضای تدارکات تیم

3) در شرایطی که اکثریت باشگاه های فوتبال و بازیکنان مخالف برگزاری مسابقات به جهت حفظ سلامت خود و خانواده در مقابل ویروس منحوس کرونا می باشند و حدود 15 باشگاه به صورت رسمی و کارشناسی شده نظرات خود را اعلام کرده، ولی هیچ توجهی به اعتراضات و نامه های آنان نشده است و بازیکنان نیز به باشگاه های خود اعلام داشته و اعتراض نموده اند که به جهت حفظ سلامت خود و خانواده در تمرینات و مسابقات شرکت نخواهند کرد. لذا ادامه این روند برای شروع مسابقات و تمرینات قطعا باشگاه های کشور را مجبور به مکاتبه با نهادهای بالادستی همچون AFC و FIFA می نماید و باشگاههای خصوصی این حق را کاملا برای خود محفوظ دانسته و با توجه به اینکه همچون سایر باشگاه ها امکان اعمال نفوذ بر آنان وجود ندارد، در شرایط لازم، اقدام مقتضی را صورت خواهند داد و موارد فوق را گزارش خواهند کرد.

4) مسابقات فوتبال در کشور ما برخلاف همه جای دنیا که درآمدزا می باشد، کاملا هزینه بر بوده و متاسفانه هیچ توجیه اقتصادی قابل قبولی نیز برای برگزاری مسابقات فوتبال در شرایط کنونی به جزمنافع شخصی (خارج از فوتبال) وجود ندارد وبرای نمونه باشگاه ها از مهمترین درآمد خود که حق پخش تلویزیونی است محروم هستند و اعتقاد بر این است که یکسری از شرکتهایی که در حاشیه فوتبال ایجاد شده اند از این شرایط در حال سو استفاده و بهره برداری هستند و درآمد این شرکت ها چندین برابر درآمد باشگاه ها می باشد. باشگاه های فوتبال با اینکه هزینه های فوتبال را پرداخت می کنند؛ ولی شرکت ها و مجموعه هایی که در حواشی فوتبال ایجاد شده اند به دنبال سود و منافع خود هستند. در این شرایط سخت این سوال پیش می آید که حفظ سلامت بازیکنان و کادر فنی و عوامل اجرایی فوتبال به جهت حضور در لیگ های آتی و مسابقات ملی حساس پیش رو در اولویت اول متولیان فوتبال می باشد.

در ضمن رعایت پروتکل های مربوطه که هزینه های پیش بینی نشده ای را برای باشگاه ها ایجاد کرده است به عهده چه نهادی می باشد؟! لذا محل اعتبار هزینه های مربوط به مشکل فوق همچنان نا مشخص است.

جناب آقای وزیر؛ برگزاری مسابقات در شرایط کنونی آیا تنها به نفع شرکت هایی نیست که در حواشی فوتبال حضور دارند و از فوتبال بهره برداری می کنند؟! در حالی که کلیه هزینه ها بر عهده باشگاه ها بوده ولی توان و قدرت این شرکت های جانبی برای اعمال نفوذ در تصمیم گیری ها سوالات متعددی به وجود می آورد که متاسفانه همچنان برای اهالی فوتبال بی پاسخ مانده است.

5) باید خدمت شما عرض شود متاسفانه شاهد پدیده شوم ارباب و رعیتی در فوتبال کشورمی باشیم و برخلاف بار سنگین و اصلی برگزاری مسابقات که بر عهده باشگاههای فوتبال است، اتخاذ تصمیم گیری های مهم در مقاطع حساس توسط نفراتی صورت می پذیرد که منافع ملی و باشگاهی فوتبال کشور را فدای منافع شخصی خود کرده و با خانواده فوتبال همچون بردگان زیر دست خود رفتار می کنند. آیا فدراسیون فوتبال و وزارت محترم ورزش و جوانان به لحاظ قانونی این امکان را دارد که برای باشگاه های کاملا خصوصی، دستور صادر نماید و به آن ها امرو نهی کند؟! شاید بتوانید برای باشگاه های زیر مجموعه که از بودجه دولتی ارتزاق می کنند، دستور صادر کنید؛ ولی این موضوع به لحاظ قانونی و در چهارچوب مقررات فوتبال برای باشگاه های خصوصی که توان پرداخت کلیه هزینه های لیگ را دارند غیر قابل قبول و دور از ذهن است. پس این باشگاه ها به فکر هزینه ها نبوده و سلامت جامعه در اولویت کاری آنان قرار دارد ولی از حق و حقوق قانونی خود، بازیکنان و سایر عوامل به راحتی نخواهند گذشت.

6) ماهیت تشکیل سازمان لیگ فوتبال حمایت از باشگاه ها و نظم بخشی به مسابقات مربوطه می باشد که متاسفانه سازمان مذکور در راستای مصالح باشگاه های فوتبال قدم بر نداشته و به توصیه ها و نظرات باشگاه ها نیز توجهی نمی کند که لازم است در زمان اصلاح اساسنامه فوتبال، اقدامات لازم در خصوص جلب نظر باشگاه ها به عنوان رکن اصلی سازمان لیگ که کلیه هزینه های مربوطه را به دوش میکشند لحاظ گردد. شاهد آن هستیم که در تصمیم گیری های اخیر همچون برگزاری مسابقات ،نظرات باشگاههای فوتبال به دلیل برخی اعمال نفوذ ها، فشارها و محدودیت ها همچون استفاده از بودجه دولتی برخی باشگاهها که مانع از طرح مسائل حقوقی توسط آنها می گردد، مورد توجه قرار نگرفته است و به عنوان مثال می توان به تلاش و فشار برای پس گرفتن نامه اخیر باشگاهها اشاره کرد ولی با ادامه همین روند باشگاههای خصوصی به نمایندگی از کلیه باشگاهها موارد مطروحه را به مراجع ذیصلاح همچون FIFAوAFC گزارش خواهند نمود و کلیه عواقب احتمالی بر عهده تصمیم گیرندگان خواهد بود .ساختار و مدیریت سازمان لیگ هیچ عنوان مورد قبول ما نبوده .سازمانی که متعلق به باشگاهها است و بر علیه منافع آنان تصمیم گیری میکند و هیچ کنترلی بر آن سازمان وجود ندارد و تا به حال گزارشات بازرسی و حسابرسی را مشاهده نکرده ایم و از نوع قراردادها با اسپانسرها نیز هیچ اطلاعی وجود ندارد و برای نمونه یکی از شرکت هایی که در حواشی فوتبال وجود دارد واز منافع فوتبال بهره برداری می کند همین مورد است.

به همین منظور امضا کنندگان این نامه مخالفت مجدد خود طبق خواسته هواداران پرشمار و کلیه ارکان باشگاه ها با برگزاری و ادامه مسابقات با شرایط موجود را اعلام داشته و از آن مقام عالی درخواست می نماییم نسبت به تصمیم گیری های مهم این چنینی نظرات کارشناسی متخصصین فوتبال که شامل باشگاه ها، مربیان ،داوران ,بازیکنان و مخصوصا کادر پزشکی باشگاه ها می باشند را در ستاد لحاظ نمایید تا باعث دلسردی و ناامیدی قشر فوتبالی و به خصوص سرمایه گذاران خصوصی که بدون هیچ چشم داشتی و به جهت تزریق شادابی، سلامت و نشاط اجتماعی به جامعه، وارد عرصه سخت فوتبالی شده اند نگردد.

لذا تاکید می شود در صورت برگزاری مسابقات با شرایط فعلی و عدم توجه به نظرات کارشناسی خانواده فوتبال اعلام می دارد که به جهت حفظ سلامت بازیکنان، مربیان،کادر تیم های باشگاهی، خانواده آنان و به طبع آن سلامت جامعه، از قبول دستورات خارج از چهارچوب، غیرکارشناسی و غیر قانونی اتخاذ شده از سوی وزارت مربوطه و فدراسیون فوتبال معذور بوده و از حضور در ادامه مسابقات تا زمان مهیا شدن کلیه شرایط انصراف خواهیم داد.

نامه ۴ باشگاه به وزیر ورزش برای تعطیلی لیگ

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 36
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:58 - 1399/03/06
تو کل دنیا لیگا داره برگزار میشه....هیچ دلیلی جز ترس نیست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
اینا بود و نبودشون فرق نمیکنه ،
غازقولنگ
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
توی کل دنیافوتبال درآمدمیلیاردی داره اینجاهزینه میلیاردی
Iran, Islamic Republic of
03:09 - 1399/03/06
خیلی زرنگین.اگه چند امتیاز فاصله داشتید بازی میکردید.دیدید جبران ده امتیاز سخته دست به قلم شدید؟
Iran, Islamic Republic of
03:15 - 1399/03/06
تراکتورو ماشین سازی که مالکش یکیه!
Iran, Islamic Republic of
03:45 - 1399/03/06
انصافا تيمهاي خصوصي در ايران حمايت نميشن داماش هم همينجوري نابود کردن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
منم میگم گل سر سبد لیگ شیرین فرازه. اصلا مالک ها هم باید تست کرونا بدن
) اصلا چه ربطی به موضوع داشت)
Iran, Islamic Republic of
04:57 - 1399/03/06
آقا جام رو با پیک بفرستید برای تیم مد نظرتون این همه جنجال نکنید .
همه به جام اسنپی عادت دارند
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
برای بعضیا فقط باید تاسف خورد

فکر کنم مرز ترکیه باز شده باشه و برای فرار تیمهایی که از مسابقه میترسن جای مطلوبیه

چطور جناب زنوزی میتونند با بازیکنانشون قرارداد به دلار و یورو ببندند ولی پول تامین هزینه تست کرونا رو ندارند ، ضمنا مشکلات مالی عضو لاینفک باشگاههای فوتبال ماست و اگر قرار باشه هرسال تیمهایی که شانسی برای قهرمانی و کسب سهمیه ندارند یا تیمهایی که در حال سقوطند ، بخان تصمیم به تعطیلی لیگ بگیرند که دیگه لیگ و فوتبال معنایی نداره
ایرانیم اصیل واصل.
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
حال میکنم بااین همه سوزشی که پرسپولیس بجونتون انداخته.یخ وپمادفراموش نشه.
Iran, Islamic Republic of
05:31 - 1399/03/06
بدبخت ها اگه ادامه ی لیگ تعطیل بشه سال بعد هم تعطیل میشه بعد بازیکنان و مربیان چه درآمدی دارند؟چطور می خواهن زندگی کنن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
انقدرتواین سالهادراوردن که برای هفت نسل بعدخودشونم بسه نمیخواد نگران چطورزندگی کردنشون باشی
Iran, Islamic Republic of
06:23 - 1399/03/06
تیمها باید محکم جلوی وزیر ورزش خائن بایستند که داره باجان مردم بازی میکنه که تیم لنگ قهرمان بشه.آقای سلطانی فر توبازی نکردن تیمها زورت نمیرسه تلاش نکن خائن فوتبال .
پاسخ ها
کیسه تِرِکون
Germany
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
....
باید بازی کنید. جام رو هم تقدیم سرورتون کنید ‌. این کارها قدیمی شده!!
ضمناً خطاب به مدیران اون چهار تا تیم که البته جای دو تا تیم دیگه بینشون خالیه!! (کیسه و سپاهان!! )::
«مرد نیستید اگه انصراف ندید!!»
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
تیم های انصراف دهنده باید به اشد مجازات برسند تا درس عبرت بشه
بفرستنشون دسته دوم تامام
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
شما اگر مشکلتون سلامتی هست که لیگ لغو بشه تیم اول قهرمان و بقیه هم به ترتیب سهمیه بگیرن ولی مشکل چیز دیگست الکی خودتون گول نزنید :))
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
تنها مشکل هم همینه پوکر قهرمانی این لیگ لغو بشه برای برگزاری بعدی خودتون و جررررر میدید
Iran, Islamic Republic of
07:23 - 1399/03/06
از این خبرها نیست یا پرسپولیس قهرمان اعلام کنید یا بازیها برگزار کنید حق باید به حق دار برسه
Iran, Islamic Republic of
07:26 - 1399/03/06
خخخخخ ههههههه انصراف بدین برین باهم پلی استیشن بازی کننننن اخه این چه حرفیه مگه جون شماازدکتروپرستاری که تویه اتاق با10نفرکرونایی ارتباط مستقیم وفیزیکی دارن عزیزتره ؟مگه پول نگرفتین ؟عادت کردین به مفت خوری ؟ضمنامگه قراره این بیماری ویروس منحوس یکی دوماه دیگه ازبین بره تاکی میخواین بازی نکنین نکنه پرسپولیس همیشه قهرمان10امتیازجلوافتاده براتون سخته دنبالش بدوین بله چه سخت است دویدن وهرگزبه مقصدنرسیدن این داستان همه تیم های لیگ برتریه درمقابل پیروزی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
یکی دو سال دیگه اگر یکی دو ماه بود که خوب بود
United States
07:27 - 1399/03/06
انصافا غیر از پرسپولیس کدوم تیم لیاقت جام رو داره؟استقلال سپاهان تراکتور کدوم یکی از این تیمای دره پیت؟
Iran, Islamic Republic of
07:38 - 1399/03/06
از پزشگهای عزیز و بی دفاعمون ک به این بیماری نزدیک تر نیستیم و هیچ گونه اطلاعی هم از شرایط سلامتیشونم نداریم
فقط هراز گاهی یکی میره بخاطر عکس یادگاری گرفتن یه شاخه گل بهشون میده
تازه به جای تشکر 35تا از پزشگهای اورژانس ک تقاضای حقوق عقب افتاده3ماهشون کردن اخراج کردن
از سربازهای مظلوممونم ک خبری نداریم نه پادگانهای لاکچری دارن نه پزشگهای خصوصی نه از امکانات مراقبی خاص
شرایطتونم ک از مامورهای زحمت کش شهداری هم ک سخت تر نیست حتی ماسک و دستگش ندارند چه برسه به تونل ضدعفونی.....
از این نوع زحمت کشهای بی خبر یا کم خبر و بی ادعاء کم نداریم
پس بهتره به جای بهانه جوی دنبال بهتر شدن روحیه مردم و برگشت اندکی شادی به زندگی مردم باشیم
چشم ها را باید شست،زندگی را نوعی دگر باید دید
Iran, Islamic Republic of
07:46 - 1399/03/06
اشکالی نداره، قهرمان را تععین کنند بعد لیگ تعطیل بشه، ما هم موافقیم.
Iran, Islamic Republic of
07:54 - 1399/03/06
اصلا جدای از بحث پرسپولیس و..! اقایون شغلشون فوتباله خیلی هم پول میگیرن ، پرا فلان کارگر باید از بیستم بره سرکار، اینا نرن !!.... شده لیگم لغو بشه اینا باید سر تمرین برن... اقایون میلیاردی پول میگیرن انتظار دارن خونشون بشینن
Iran, Islamic Republic of
08:05 - 1399/03/06
ترسوها هیچ وقت قهرمان نمی شوند

همون سوراخ موش بمانید یا اینکه نمی خواهید شرکت کنید بگذارید پرسپولیس را قهرمان اعلام کنند

همه دنیا دارند کم کم لیگ هایشان را برگزار می کنند فقط جان شما عزیز هست؟
مدیر تراکتور که دنبال سلامت بازیکنان میلیاردی بگیر خودش هست همین قدر هم نگران سلامت کارگران کارخانه های خودش هم هست که برای یک لقمه نان در کرونا می ایند کار می کنند ؟

هوچی گری نکنید و مردانه بگید ترسیدید
Iran, Islamic Republic of
08:09 - 1399/03/06
اگه ساله بعد هم کرونا باشه چی ؟ یعنی کلا انصاف می دن؟
United Arab Emirates
08:15 - 1399/03/06
خب اگه لیگ هم تموم بشه مثل چندتا لیگ که اینکارو کرد مثل لیگ فرانسه باید قهرمانو انتخاب کنن خب پرسپولیس همه جوره قهرمانه تیمهای دو و سو و چهارم میرن لیگ قهرمانان آسیا جام حذفی هم لغو میشه این قانونشه اگه لیگ تعطیل بشه
Iran, Islamic Republic of
09:20 - 1399/03/06
اقرین به باشگاه های خصوصی ، سلامتی بازیکنان و مربیان و هواداران و سایر اشخاص مهمتر است جام است ،
وزیر ورزش در نقش هوادر با تعصب یکی از تیم ها ظاهر می شود و اسطوره تیم مورد نظرش شده است تا سال 1400 هم یکه تازی می کند
باشگاه های دولتی تابع وزیر ورزش هستند و حق اعتراض ندارند
Iran, Islamic Republic of
09:51 - 1399/03/06
نمیخوان برا ادامه لیگ هزینه کنن کرونا را بهونه میکنن..اگه نمیتونید ادامه بدید تیمتونو منحل کنین
United Arab Emirates
10:10 - 1399/03/06
والا حق دارن باشگاه های خصوصی نه حق پخش دارن نه اسپانسر نه پول بلیت نه تبلیغات . همش هم باید هزینه کنن درامد تقریبا صفر .
Iran, Islamic Republic of
13:17 - 1399/03/06
همش زیرسره ابربدهکاربانکی زنوزیه.مگرخون بازیکنان وعوامل باشگاههاازمردمی که دراوج بحران کوروناوبرای کسب معاش چندهزارتومنی مجبوربه حضوردرمحل کاروتلاش کسب درامدی هرچندناچیزن رنگین تره اونهابرای فقط چندماه ازسال تمرین ومسابقه میلیاردهاتومن پول پارومیکنن بامردمی که دارن تلاش میکنن تفاوتی دارن؟پس زنوزی وحمیداوی و.....جون نکنن تاحق خیلیاروپایمال کنن.
Iran, Islamic Republic of
13:35 - 1399/03/06
شما نیم نگاهی به رتبه این عزیزان در جدول بندازید متوجه میشید قضیه چیه
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1399/03/06
این آتشیه که زنوزی بپا کرده و مدیرای تیم های دیگر رو هم داره درگیر میکنه کمیته انظباطی باید ورود کنه وهر تیمی انصراف داد به دسته پایین تر بفرسته جالبه زنوزی نصف قرارداد بازیکناش به دلار و یورو هست اونوقت از هزینه های تست میناله . تابلوست که میخواد جلوی پرس پلیس وایسه
Iran, Islamic Republic of
20:04 - 1399/03/06
چشم دیدن پوکر قهرمانی پرسپولیس رو ندارن.
Iran, Islamic Republic of
03:08 - 1399/03/07
این چهارتاباشگاه نیست سه تا باشگاهه چون سوراخ تور وماشین سازی یه باشگاه هستن چون مالکشون یکیه پس میشن یکی نع دوتا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج